Reklama

Jak zrobić przeciwgrzybiczy puder do stóp?

Nieprzyjemny zapach stóp i butów to problem, z którym często walczymy. Ciepłe, wilgotne środowisko to doskonałe miejsce do namnażania się grzybów i bakterii. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób żeby temu zapobiec. Stosuj ten domowy puder do stóp, a pozostaną one świeże i odporne na infekcje. Puder usunie też nieprzyjemny zapach z butów.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 6 łyżek skrobi kukurydzianej

* 3 łyżki sody oczyszczonej

* 5-10 kropli olejku herbacianego

* 5-10 kropli olejku eukaliptusowego

* 10-15 kropli olejku mięty pieprzowej

Proszek składa się z mąki, sody i olejków. Soda działa przeciwgrzybiczo, nie pozwala bakteriom i grzybom namnażać się. Mąka kukurydziana jest absorbentem, wchłonie każdy nadmiar wody i potu. Olejki wnoszą do mieszanki ciekawy aromat oraz własności kojące, chłodzące. Również działają przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie.

Zamieszaj składniki ze sobą w słoiczku. Mocno wstrząśnij słoikiem, aby się połączyły. Nakładaj proszek wcierając go w stopy i przestrzenie międzypalcowe. Przyniesie ulgę zmęczonym stopom.

Wsyp proszek do butów i zostaw na noc. Nim założysz buty na stopy wytrzep go z butów nad koszem ze śmieciami. Trzymaj słoik w szafie, będzie zawsze pod ręką.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama