Reklama

Jak zrobić odżywkę do paznokci według domowej receptury?

Myjesz naczynia, wieszasz pranie, ubierasz płaszcz… i znowu to samo. Kolejny paznokieć złamany. Kiedy paznokcie kruszą się i łamią podczas najprostszych czynności lub w kontakcie z jakąkolwiek nawierzchnią, należy przyjść im z pomocą. Oprócz diety bogatej w wapń, żelazo, krzem i witaminy z grupy B, należy stosować wzmacniającą odżywkę, dzięki której paznokcie staną się mocne i odżywione, a problemy z rozdwajaniem i łamliwością skończą się raz na zawsze.

Składniki:

  • 3 ząbki czosnku
  • 20 kropli soku z cytryny
  • witamina E w kapsułkach
  • bezbarwny lakier do paznokci

Witaminową kapsułkę delikatnie nakłuj i wlej jej zawartość do buteleczki z lakierem. Witamina E działa wzmacniająco na paznokcie, zapewnia też lepsze mikrokrążenie pod płytką paznokciową.

Czosnek namocz w gorącej wodzie przez 15 minut. Następnie rozgnieć go dokładnie, by otrzymać jednolitą masę, którą należy dodać do lakieru. Czosnek nie tylko wzmacnia paznokcie, ale działa też przeciwgrzybiczo.

Ostatnim składnikiem jest sok z cytryny. Tak jak pozostałe produkty ma on właściwości wzmacniające, rozjaśnia też płytkę i usuwa przebarwienia.

Odżywkę należy stosować przez miesiąc, co trzy dni usuwając ją z paznokci, by mogły przez jeden dzień odpocząć. W tym czasie można sięgnąć po oliwę z oliwek lub olej migdałowy i zafundować paznokciom i skórkom delikatny regenerujący masaż.

Po takiej kuracji łamliwe i kruche paznokcie staną się tylko wspomnieniem!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama