Reklama

Jak zrobić maseczkę z awokado i banana na popękane i suche stopy?

Suche i popękane stopy to problem, którego doświadcza niemal każdy. Zwłaszcza w zimie, kiedy skóra ma tendencje do przesuszania się, a także latem, gdy chodzimy w sandałach. Na szczęście są na to domowe sposoby. Jednym z nich jest maseczka z awokado i banana. Przygotuj maseczkę dla swoich stóp.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

połówka awokado1 banan

Ta maseczka jest doskonała, kiedy chcesz pozbyć się suchej i popękanej skóry na piętach. Awokado jest bogate w witaminę E, która chroni skórę przed promieniami UV. Natomiast banany są pełne witaminy C, które wraz z awokado chronią skórę przed przesuszaniem i starzeniem się skóry.

Przygotowanie maseczki jest banalnie proste. Przekrawamy awokado na dwie połówki. Z jednej połówki awokado wybieramy miąższ i przekładamy do miseczki. Obieramy banana i dokładamy do awokado. Zgniatamy składniki na gładką masę. Możesz też rozgnieść owoce łyżką lub zmieszać je w blenderze.

Gdy otrzymamy gładką i kremową pastę nakładamy ją na stopy. Zwłaszcza w przesuszone i popękane miejsca. Zostawiamy na 15-20 minut. W tym czasie maseczka zmiękczy i nawilży suchą skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama