Reklama

Jak zrobić domowy płyn na afty i do płukania ust?

Afty to dość częsty i pospolity problem dotykający wielu osób. Być może znasz domowe sposoby na ich pozbycie się, na przykład płukanie gardła ciepłą, słoną wodą? Niestety nie zawsze przynoszą one efekty. Natomiast cudowne olejki eteryczne mogą służyć do płukania jamy ustnej i płukania gardła, a także odświeżają oddech. Istnieje wiele różnych opcji składników do produkcji własnej do płukanki do jamy ustnej, w tym: świeże zioła, olejki eteryczne, wódka, oczar wirginijski, nadtlenek wodoru, soda oczyszczona, miód, stewia, ksylitol, ocet jabłkowy, gliceryna, sól, itp.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

1 woda mineralna lub przegotowana,1 łyżeczka miodu,1 łyżeczka sody oczyszczonej, 4 krople olejku z mięty, 4 krople olejku z cytryny, 4 krople olejku z drzewa herbacianego, 1 opakowanie stewii lub domowa stewia

O składnikach

Miód i cytryna stanowią świetne, działające leczniczo i dezynfekująco połączenie. Olejek miętowy nadaje płynowi smak, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Dodatek sody oczyszczonej neutralizuje produkcję kwasu w ustach, a także działa jako środek antyseptyczny, aby zapobiec infekcjom.

Olejek z drzewa herbacianego ma zaś właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe.

Sposób przygotowania

Wymieszaj wszystkie składniki ze sobą. Płucz usta przez 30 do 60 sekund i wypluj. Nie połykaj! Jest to przyjemny, ale silny produkt! Najlepiej przechowuj go w szklanej butelce lub słoiku.

Ta receptura powinna być zdatna do użycia około tygodnia, bez potrzeby przechowywania jej w lodówce. Afty znikną już po kilku aplikacjach.

Wskazówki

W przypadku korzystania z domowej roboty płynu do płukania jamy ustnej, ważne jest, aby potrząsnąć płynem za każdym razem przed użyciem, aby wymieszać składniki, które mogą się rozwarstwiać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama