Reklama

Jak zrobić domową pastę do zębów, która wzmacnia i wybiela zęby?

Na rynku istnieje wiele past do pielęgnacji i czyszczenia zębów. Tak naprawdę znajduje się w nich wszystko co niebezpieczne. Zawarte są w nich składniki, które już dawno zostały uznane za szkodliwe dla zdrowia (fluorek, laurylosiarczan sodu, triklosan). Z trudem znajdziemy zdrową, naturalną pastę na półce w sklepie. Jednak taką pastę można przygotować samemu, znając ten przepis.

Przygotowanie tej domowej roboty pasty do zębów nie jest skomplikowane. Regularnie stosowana przyczyni się do rozjaśnianie zębów oraz zapobiegnie powstawaniu wszelkich możliwych problemów w jamie ustnej.

Czego potrzebujesz do jej przygotowania? Następujące składniki: 3 łyżki sody oczyszczonej, 1 łyżki kory neem w proszku, 3 łyżki oleju kokosowego oraz 15 kropli olejku miętowego. Wszystkie składniki mieszamy na gładką jednolitą masę o konsystencji pasty.

Pastę przełóż do pojemniczka i przechowuj w lodówce. Możesz ją używać zarówno rankiem jak i wieczorem. Proszek Neem stosowany jest w medycynie naturalnej w Indiach. Ma on działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i ściągające. Dzięki niemu z pewnością szybko odczujesz różnicę między pastą ze sklepowej półki a domową pastą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama