Reklama

Jak zdezynfekować szczoteczkę do zębów?

Jak często wymieniasz szczoteczkę do zębów? Co miesiąc, raz na trzy miesiące czy rzadziej?Może nie wiesz, ale każda używana szczoteczka jest wylęgarnią bakterii. Wiele osób kończy mycie zębów jedynie przepłukując szczoteczkę pod bieżącą wodą. Czy wiesz, że na twojej szczoteczce do zębów może znajdować się do 10 milionów bakterii? Czyszczenie szczoteczki do zębów jest bardzo ważne dla zdrowia całej rodziny. Pamiętaj, że podczas korzystania z niezdezynfekowanej szczoteczki wszystkie zarazki przenosisz do ust.

Reklama

Przed przystąpieniem do szczotkowania zębów zawsze umyj ręce w gorącej wodzie z mydłem, to zapobiegnie przedostawaniu się bakterii z dłoni na szczoteczkę. Zanim nałożysz pastę na szczoteczkę dokładnie ją przepłucz w gorącej wodzie. Po umyciu zębów namocz szczoteczką w płynie do płukania jamy ustnej. Nalej trochę płynu do szklanki i zanurz w niej szczoteczkę na 30 sekund. Następnie wysusz szczoteczkę. Powtarzaj ten zabieg codziennie, zwłaszcza jeśli jesteś przeziębiona lub chorujesz na grypę.

Możesz również odkazić swoją szczoteczkę do zębów naturalnymi składnikami. Poniżej znajdziesz przepis na płyn do dezynfekcji szczoteczki do zębów.

Składniki:

ocet

woda

soda oczyszczona

Zarówno soda jak i ocet znane są ze swoich zdolności dezynfekujących.

Przygotowanie

Wlej 120 ml wody do szklanki, dodaj 2 łyżki octu i 1 łyżkę sody oczyszczonej. Dobrze wymieszaj. Umieść szczoteczkę włosiem do dołu w szklance. Pozostaw ją na 30 minut, następnie dobrze wypłucz w gorącej wodzie. Szczoteczkę dezynfekuj co najmniej dwa razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama