Reklama

Jak zapuścić paznokcie, by były piękne i zdrowe?

Piękne dłonie i paznokcie to - podobnie jak zadbane włosy i jędrna skóra - najlepsza wizytówka kobiety. Aby prezentowały się nienagannie i szybko rosły, trzeba odpowiednio je pielęgnować, przyjmować preparaty na bazie krzemu i skrzypu polnego oraz stosować wzmacniające kuracje. Podpowiadamy, jak wzmocnić paznokcie i przyspieszyć ich wzrost, stosując maseczki na bazie witaminy E, olejku rycynowego i soku z cytryny. Wypróbuj nasze propozycje, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Reklama

Zapuszczanie paznokci

Zapuszczanie paznokci może potrwać nawet kilka tygodni - oczywiście, przy założeniu, że zapewnimy im odpowiednie warunki do wzrostu. Wysiłki mogą zaprzepaścić czynniki genetyczne, niedobory składników mineralnych lub witamin oraz choroby, na które zapadamy. Wskutek oddziaływania niekorzystnych czynników paznokcie szybko zaczynają się łamać i rozdwajać.

Jak szybko rosną paznokcie?

Przyjmuje się, że zdrowe paznokcie rosną około 0,1 mm na dobę, co oznacza, że w ciągu miesiąca mogą urosnąć o około 3 mm. Co ciekawe, paznokcie nieco szybciej rosną latem.

Co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły?

Jeśli twoje paznokcie są kruche i łamliwe, a tym samym masz problem z ich zapuszczeniem, stosuj suplementy i domowe kuracje poprawiające ich kondycję. W aptekach - w bardzo przystępnych cenach - dostępne są preparaty zawierające krzem i skrzy polny. Bardzo dobrze na paznokcie wpływają także tabletki drożdżowe, które można stosować zamiennie z drożdżowym koktajlem do picia. Wzmacniająco na płytkę paznokciową działa również ziołowy napar przyrządzany na bazie skrzypu polnego. Najlepsze efekty można uzyskać, stosując suplementy czy ziołowe kuracje w połączeniu z maseczkami i bardzo popularnymi wcierkami.

Domowe maseczki na paznokcie

Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost paznokci, stosuj na noc maseczkę na bazie witaminy E. Jej przygotowanie zajmie ci zaledwie kilka minut. Wystarczy, że wymieszasz jedną łyżeczkę oliwy z oliwek z 2-3 kapsułkami witaminy E, które kupisz w aptece. Gotowy preparat wsmaruj w płytkę paznokci oraz w skórki. Maseczkę najlepiej stosować na noc i zabezpieczyć dłonie, nakładając na nie bawełniane rękawiczki.

Moczenie rąk i szybszy wzrost paznokci

Wzrost paznokci może przyspieszyć moczenie dłoni w specjalnej miksturze, przygotowywanej według hinduskiej receptury. Do naczynia z ciepłą wodą wysp łyżeczkę soli, najlepiej morskiej, dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek oraz sok z połowy cytryny. Dłonie mocz przez dwadzieścia minut przez dziesięć kolejnych dni. Pamiętaj, aby przed zabiegiem paznokcie były krótko obcięte i nie pokrywaj płytki paznokciowej lakierami lub odżywkami.

Olej rycynowy przyspieszy wzrost paznokci

Nie brakuje kobiet, które twierdzą, że ich paznokcie prezentują się pięknie dzięki codziennemu rytuałowi, który polega na smarowaniu płytki paznokciowej i skórek ciepłym olejem rycynowym. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu, wymieszaj olej rycynowy z sokiem z cytryny w proporcji 1:1, podgrzej miksturę i posmaruj nią paznokcie oraz skórki. Zadbaj o to, aby podczas kuracji dłonie były zabezpieczone rękawiczkami.

Domowe sposoby na długie paznokcie

Paniom, które chcą, aby ich paznokcie szybko urosły, zaleca się, aby codziennie jadły galaretki. Zawarta w nich żelatyna na pewno wzmocni płytkę paznokci. Pomocne bywa także moczenie dłoni w żelatynie.

Manicure hybrydowy

Jeśli brakuje ci cierpliwości i czasu na przyrządzanie specyfików i mikstur, dzięki którym twoje paznokcie będą silne, długie i błyszczące, skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na długie paznokcie. Skontaktuj się z kosmetyczką i postaw na akryl czy manicure hybrydowy.

Profesjonalnie wykonany manicure może przedłużyć paznokcie nawet o kilka milimetrów. Nałożenie akrylu czy lakieru hybrydowego na paznokcie ma jeszcze jedną zaletę - płytka paznokcia jest w ten sposób lepiej chroniona, zaś sam paznokieć nie jest podatny na rozdwajanie czy złamanie. Jednak także w tym przypadku warto stosować niektóre maseczki, które wciera się w macierz paznokcia oraz w skórki. Zalecane są szczególnie kuracje o działaniu natłuszczającym - zawierające witaminę E w kapsułkach czy oparte na oliwie z oliwek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama