Reklama

Jak zapewnić sobie mocne i zdrowe paznokcie?

Nie ma nic lepszego, niż mieć mocne, zdrowo wyglądające, równo obcięte i delikatnie pomalowane paznokcie. Niestety, w przypadku wielu z nas, paznokcie wydają się nigdy nie wyglądać tak, jakbyśmy tego chciały. Aby mieć naprawdę piękne i zdrowe paznokcie, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Reklama

Miej zawsze pod ręką pilniczek

Jeśli jesteś osobą, której praca, lub ćwiczenia fizyczne wymagają używania placów dłoni, miej zawsze pod ręką niezbędnik do pielęgnacji paznokci, aby móc od razu usunąć wszelkie zadarcia czy ostre brzegi. Stosuj ruchy w jednym kierunku dla efektu gładszych zakończeń paznokci.

Zadbaj o czystość

Przede wszystkim zadbaj, aby paznokcie i skóra dookoła nich były oczyszczone z brudu. Następnie usuń resztki lakieru za pomocą wolnego od acetonu zmywacza. Jednym z dobrych sposobów na mycie jest zastosowanie mydła nałożonego na szczoteczkę do zębów do delikatnego wyczyszczenia paznokci i skóry. Zabieg ten pozwoli usunąć brud, odpryski i martwy naskórek bez potrzeby stosowania ostrych, wysuszających skórę chemikaliów bądź drogich środków czyszczących.

Unikaj wilgoci

Zapobiegnie to rozrostowi pod nimi bakterii i zarazków. Częsty i długi kontakt z wodą może przyczyniać się do rozdwajania się paznokci.

Bądź delikatna

Twoje paznokcie są delikatne i szorowanie ich zbyt ostro może narazić cię na infekcje! Unikaj stosowania metalowych przyborów do pielęgnacji przestrzeni pod paznokciami, gdyż wciskanie ich zbyt daleko pod płytkę paznokcia spowoduje jego oddzielenie się od skóry prowadząc do powstania nieregularnego białego łuku przy końcówce paznokcia.

Zawsze stosuj podkład

Malowanie paznokci w domu nie powinno być wymówką dla niedbałości i pomijania bazy dla lakieru. Zabieg ten nie tylko chroni paznokieć przed zaplamieniem lakierem, lecz pomaga także wydobyć bardziej nasycony i matowy kolor już przy jednej tylko warstwie lakieru. Możesz również dodać warstwę przeźroczystego błyszczyka pomiędzy każdą warstwą lakieru, aby uzyskać dodatkowy połysk i ochronę.

Chroń swoje ręce

Kiedykolwiek myjesz coś ostrymi substancjami chemicznymi, pracujesz w ogrodzie lub robisz coś, co wymaga moczenia i brudzenia rąk, zawsze zakładaj na dłonie ochronne rękawiczki, najlepiej z bawełnianą wyściółką. Zmywanie naczyń w gorącej, spienionej wodzie bez rękawiczek ochronnych na dłoniach może osłabić paznokcie, a kontakt z ziemią utrudni utrzymanie ich w czystości. Kiedy pogoda jest mroźna, zawsze zakładaj rękawiczki, aby zimne powietrze i wiatr nie sprawiły, że twoja skóra stanie się wyschnięta i zacznie się łuszczyć.

Daj paznokciom odpocząć

Bardzo dobrym pomysłem jest dać swoim paznokciom czas na odpoczynek i regenerację aplikując na nie tylko warstwę połyskową. Przeskakiwanie od jednego ostrego koloru na drugi, bez żadnej przerwy na odpoczynek paznokci, może spowodować ich wyschnięcie, pożółknięcie a z czasem doprowadzić nawet do osłabienia struktury płytki paznokciowej.

Zawsze nawilżaj

Jeśli nie poszłabyś spać bez nawilżenia twarzy, dlaczego inaczej traktować paznokcie? Spróbuj użyć mikstury z migdałów i oleju z awokado do nawadniania paznokci i skórek podczas snu. Tak naprawdę, sprawdzi się każdy olej bogaty w substancje odżywcze lub środek nawilżający. W ostateczności, możesz użyć nawet odrobinę balsamu do ust.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama