Reklama

Jak zamienić kostkę mydła w mydło do rąk w płynie?

To rzecz uciążliwa dla wielu ludzi: ten ostatni kawałek mydła, który zostaje po użyciu niemal całej jego kostki.Już się nie pieni jak wcześniej, ale szkoda nam wyrzucać za każdym razem takie kawałeczki. Zamiast starać się go zużyć do końca, ryzykując niedokładne umycie się, może spróbujesz wykorzystać te kawałki i zrobić z nich mydło w płynie do rąk? Łatwiej je użyć w takiej postaci i ponieważ będziesz je stosować tylko do rąk, nie musi się bardzo pienić. Jak zamienić kostkę mydła w mydło w płynie do rąk?

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

*1 szklanka startego na tarce mydła

* 10 szklanek wody

* 1 łyżka gliceryny

* Tarka do sera

* Duży garnek

* Pojemnik z miarką i łyżka

* Pojemnik do przechowywania skrawków mydła

* Lejek

Sposób przyrządzania:

Zetrzyj na tarce mydło. Weź tarkę do sera i kawałek mydła i trzyj. Jest to bardzo łatwe, ale podczas tarcia płatki mydła mogą odpryskiwać. Możesz założyć maskę, aby nie wdychać tych cząsteczek. Kiedy skończysz, płatki mydła powinny wyglądać jak starty parmezan.

Jedna kostka mydła powinna dać trochę więcej niż 1,5 szklanki płatków. Do przepisu potrzebujemy tylko 1 szklankę płatków, więc pozostałe możesz trzymać w słoiku do wykorzystania w późniejszym czasie.

W dużym garnku wymieszaj 1 szklankę płatków, 10 szklanek wody i 1 łyżkę gliceryny. Nastaw palnik na średnie grzanie i mieszaj do momentu, gdy płatki się rozpuszczą. Trwa to bardzo krótko, jedna - dwie minuty.

Pozostaw mydło do wystudzenia, a następnie wlej je do dozownika przy użyciu lejka. To wszystko, co było do zrobienia!

Jak wspomniałam, ten przepis daje nam dużą ilość mydła, około 6 butelek. Pozostały płyn wlewam do dużej butelki i przechowuję pod umywalką do momentu, gdy go potrzebuję.

Takie mydło możesz też wykorzystać jako żel do kąpieli. Aby ładnie pachniał, dodaj jedną lub dwie krople olejku eterycznego do mieszanki.

Do powyższego eksperymentu zakupiłam tylko glicerynę. Wykorzystałam butelki po wcześniej kupionych płynach, a mydło otrzymałam w prezencie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama