Reklama

Jak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby

Nie bez przyczyny mówi się, że dłonie - podobnie jak włosy - są najlepszą wizytówką kobiety. Oczywiście, pod warunkiem, że są zadbane. Jak przywrócić im dawny blask i sprawić, żeby prezentowały się pięknie? Wbrew pozorom wcale nie musisz sięgać po drogie preparaty z najwyższej półki, ani organizować wizyty u kosmetyczki. Wystarczy, że zaufasz sprawdzonym, naturalnym kosmetykom i odpowiednio je wykorzystasz. Wypróbuj poniższe metody, naprawdę warto!

Ważna suplementacja witaminy D

Jeszcze zanim przystąpimy do przeglądu receptur wykorzystujących naturalne preparaty, warto przypomnieć, że aby twoje paznokcie prezentowały się pięknie, niezbędna jest suplementacja witaminy D oraz wapnia. Możesz dostarczać je w tabletkach albo sięgając po produkty, które dostarczają ich w znacznych ilościach.

Gdzie znajdziemy witaminę D? Przede wszystkim w tranie, borowikach, kurkach, pieczarkach i w rybach - zwłaszcza w halibucie, makreli, karpiu, węgorzu, łososiu, tuńczyku - oraz w jajkach. Najlepszym źródłem nabiału są oczywiście jogurty, sery i inne produkty przyrządzane na bazie mleka.

Czerwony pieprz

Jeśli chcesz, aby twoje paznokcie powróciły do dawnej formy, sięgnij po... czerwony pieprz. Wystarczy, że zmieszasz pół łyżeczki tej aromatycznej przyprawy z dziesięcioma kroplami zimnej wody oraz łyżeczką śmietany i starannie wymieszasz wszystkie składniki. Jak aplikować mieszankę? Nałóż ją na płytkę paznokci i pozwól jej działać co najmniej przez 15-20 minut. Kurację powtarzaj regularnie co cztery tygodnie. Pamiętaj tylko, aby zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji i pod żadnym pozorem nie trzyj oczu.

Sok z cytryny i oliwa z oliwek

Co wspólnego z pielęgnacją paznokci ma sok z cytryny i oliwa z oliwek? Okazuje się, że całkiem sporo. Dzięki nim odzyskają dawny blask i piękny wygląd, nawet jeśli są w bardzo złej kondycji. Zabieg z użyciem tych naturalnych preparatów kosmetycznych jest banalnie prosty. Połącz kilka kropli soku z cytryny z jedną łyżką oliwy z oliwek. Przygotowany preparat wetrzyj w płytkę paznokci i nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki. Zabieg najlepiej stosować na noc i powtarzać co najmniej raz w tygodniu. Już po pierwszej kuracji będziesz mogła obserwować jej zadowalające efekty.

Sok z cytryny i sól

Sok z cytryny możesz wykorzystać w pielęgnacji paznokci również w inny sposób. Wystarczy, że kilka jego kropli połączysz ze szczyptą soli. Gotowy naturalny preparat najlepiej aplikować na paznokcie pędzlem i pozwolić mu działać przez kilkanaście minut. Zabieg warto powtarzać dwa razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc.

Kąpiel w soli morskiej

Do zabiegów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest poprawa kondycji paznokci, możesz śmiało wykorzystać znaną ze swoich zdolności leczniczych i odmładzających sól morską. Wystarczy, że wsypiesz łyżkę preparatu do miski z letnią wodą, starannie połączysz składniki i zanurzysz w niej dłonie. "Kąpiel" powinna trwać co najmniej 20 minut. Na koniec dokładnie wysusz dłonie i wetrzyj w nie krem wzmacniający. Kurację powtarzaj codziennie co najmniej przez siedem dni. Na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać.

Wosk

Znany ze swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie człowieka i wykorzystywany od stuleci w medycynie naturalnej wosk pszczeli może stanowić podstawę skutecznych zabiegów pielęgnujących nasze paznokcie. Jak go wykorzystać? Wystarczy, że rozpuścisz go na małym ogniu, a następnie ostudzisz i zanurzysz w nim paznokcie. Na efekty kuracji nie trzeba będzie długo czekać. Będziesz zachwycona!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama