Reklama

Jak w naturalny sposób zapobiegać odciskom?

Odciski mogą powstawać na stopach i dłoniach, gdzie skóra najbardziej narażona jest na otarcia i uszkodzenia. Nieleczone odciski przysparzają wiele problemów i bólu, a oprócz tego bardzo nieestetycznie wyglądają. Obszar, na którym jest odcisk, jest o wiele bardziej podatny na uszkodzenia, dlatego też należy go chronić, ponieważ byle jaki nacisk spowodowany niewygodnym obuwiem będzie wywoływał kolejne podrażnienia.

ReklamaJak się pozbyć odcisków?


Na szczęście, nie trzeba się martwić o okropnie wyglądające odciski, ponieważ są na nie naturalne sposoby! Każdy z nich nie wymaga wielu specjalnych środków, wystarczy tylko kilka podstawowych składników, które pewnie każdy z nas ma w domu. Naturalne sposoby są o wiele bardziej skuteczne niż sposoby oferowane przez lekarzy. Po pierwsze są bezpieczne, nie powodują skutków ubocznych oraz działań niepożądanych. Jeśli więc cierpisz z powodu odcisków, spróbuj genialnego sposobu, który pomoże ci pozbyć się problemu raz na zawsze!


Chleb i ocet

Połączenie to może wydawać się dość dziwne, jednak jest bardzo skuteczne. Jeśli chcemy szybko pozbyć się odcisków, wystarczy, że użyjemy do tego chleba i octu! Wystarczy namoczyć kromkę białego chleba w miseczce z octem jabłkowym i odczekać, aż cała kromka będzie nasiąknięta. Namoczony chleb sprawi, że skóra na stopie czy dłoni zmiękczy się, a odcisk będzie można bez problemu usunąć. Przed użyciem chleba z octem jabłkowym namocz stopę w ciepłej wodzie i przetrzyj pumeksem, aby usunąć martwy naskórek. Następnie weź namoczoną kromkę chleba i przyłóż do miejsca, w którym znajduje się odcisk. Owiń stopę bawełnianym bandażem lub folią i pozostaw na całą noc. Zdejmij okład rano i sprawdź, czy odcisk się zmniejszył, jeśli nie - powtórz zabieg kolejnego wieczoru.

Sok z cytryny

Sok z cytryny zawiera kwas, który czyni cuda, jeśli chodzi o zmniejszenie odcisków. Może być on stosowany do leczenia odcisków na wiele sposobów. Śmiało możemy spróbować wycisnąć sok z cytryny bezpośrednio na odcisk lub przyłożyć nasączony sokiem wacik. W obu przypadkach należy zawinąć stopę bandażem i pozostawić na noc. Kwas cytrynowy zmiękczy skórę i spowoduje, że odcisk zniknie w ciągu kilku dni.

Olejek rycynowy

Większość olejków jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pielęgnację suchej skóry. Olejek rycynowy stosowany był od wieków w leczeniu większości problemów skórnych. Może zdziałać cuda, jednak bywa, że cały proces gojenia trwa kilka tygodni. Cienką warstwę olejku nakładamy na powierzchnię skóry i zawijamy bandażem na całą noc. Aby całkowicie pozbyć się problemu, wystarczy regularnie stosować okłady z olejku rycynowego.

Sól Epsom

Sól Epsom jest doskonałym sposobem, aby pomóc usunąć martwy naskórek z powierzchni skóry i pozbyć się uporczywych odcisków. Sól powinna być rozpuszczona w gorącej wodzie, a stopa lub dłoń moczona w niej przez co najmniej 10 minut. Sól i woda mogą ułatwić usunięcie odcisku, który po kąpieli da się bez problemu usunąć. Po kąpieli należy użyć pumeksu lub myjki, aby wygładzić skórę całkowicie. Metoda ta jest najmniej inwazyjna może być śmiało stosowana nawet kilka razy w miesiącu.

Cebula

Cebula jest naturalnym lekarstwem na wiele dolegliwości i skutecznie może pomóc w walce z odciskiem. Wystarczy tylko namoczyć plater cebuli w occie przez kilka godzin, a następnie przyłożyć nasączony octem plaster do miejsca, w którym znajduje się odcisk i przewiązać to miejsce bandażem. Połączenie cebuli i octu powinno momentalnie pomóc pozbyć się odcisków. Okład należy trzymać przez całą noc, aż do rana.

Aspiryna

Wiele osób może nie zdaje sobie sprawy, że aspiryna jest substancją naturalną. Dzięki jej wielu właściwościom możemy śmiało wykorzystać ją do walki z odciskami. Wystarczy tylko pokruszyć tabletki aspiryny, aby uzyskać z nich proszek i dodać odrobinę wody i soku z cytryny. Gęstą pastę wymieszać i nałożyć na twardy odcisk.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama