Reklama

Jak w łatwy sposób pozbyć się zaskórników?

Nadmiar sebum i martwe komórki skóry, które zatykają pory są idealnym środowiskiem dla zaskórników. Gdy pory są otwarte, nadmiar sebum i komórki skóry utleniają się, a ich kolor zamienia się na czarny. Ważne jest, aby wspomnieć, że to nie brud jest sprawcą zaskórników. Dlatego szorowanie twarzy nie jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie nieprzyjemnych zaskórników. Przeciwnie, może to pogorszyć sytuację, ponieważ osusza się skórę i powoduje wydzielanie większej ilości sebum. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje bardzo prosty, ale skuteczny sposób, aby pozbyć się nieprzyjemnych zaskórników na dobre. Oto on.

Rzeczy, których potrzebujesz

* ½ cytryny

* 3 krople miodu

Cytryny

Owoce cytrusowe mają właściwości złuszczające, które są bardzo pomocne, jeśli chodzi o usuwanie martwych komórek skóry. Pozwalają na odblokowanie porów, oczyszczenie skóry i zmniejszenie liczby zaskórników.

Miód

Jest to bardzo dobry środek do usuwania brudu nagromadzonego w porach skóry, działa jak naturalny antybiotyk. Ponadto, miód działa ściągająco na pory skóry zmniejszając ich widoczność. Daje efekt wyraźnie zdrowszej cery. Jest ​​skuteczny w niszczeniu drobnoustrojów.. Działa jako przeciwutleniacz, środek przeciwbakteryjny i antyseptyczny.

Przygotowanie:

Przekrój cytrynę na pół i nałóż na nią 3 krople miodu. Wcieraj ją w nos, brodę i inne miejsca, gdzie pojawiły się zaskórniki. Pozostaw preparat na skórze na 5-7 minut. Następnie spłucz zimną wodą.

Pozytywne wyniki będą widoczne niemal natychmiast. Możesz powtarzać tę procedurę 2-3 razy w tygodniu lub rzadziej (w zależności od rodzaju cery).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama