Reklama

Jak przygotować domowej roboty płyn do higieny intymnej?

Płyny do higieny intymnej są bardo pomocne w przeciwdziałaniu infekcjom i przykremu zapachowi. Problem w tym, że większość zawiera szkodliwe substancje chemiczne, które mogą przeniknąć do twojego krwioobiegu oraz wystawić wrażliwą skórę na ryzyko infekcji. Zamiast tego spróbuj samodzielnie zrobić taki płyn. Nasz przepis pozwala na łagodzenie i nawilżenie skóry i zawiera dwa specjalne składniki… bezalkoholowy wyciąg z oczaru wirginijskiego i wody różanej.

Oczar wirginijski

Wyciąg roślinny z oczaru (Hamamelis virginiana) zawiera przeciwutleniacze, które mogą chronić skórę przed poparzeniami słonecznymi i fotostarzeniem.

Oczar zawiera także składnik zwany taninami, który po zastosowaniu na skórę pomaga uśmierzyć puchnięcie, naprawić uszkodzoną skórę i zwalczać bakterie.

Stosowanie oczaru na skórę może pomóc czasowo ulżyć w swędzeniu, podrażnieniach, pieczeniu i nieprzyjemnym uczuciu.

Woda różana

Woda różana jest naturalną substancją nawilżającą. Cukry, które występują w różanych płatkach zwiększają efekt kojący wody, a zawarte w niej olejki chronią wilgoć skóry przed parowaniem pomagając jej tym samym wyglądać i czuć się młodziej.

Woda różana jest znakomitym płynem oczyszczającym, który pomaga także usuwać łój i brud zapieczone w porach skóry, co prowadzi do pojawienia się trądziku i krost.

Woda różana może być stosowana zarówno na skórę suchą, jak i tłustą i pozwoli przywrócić prawidłowe pH. Możesz używać jej codziennie dla dodania sobie blasku.

Naturalny płyn do higieny intymnej dla kobiet

Składniki

½ kubka bezalkoholowego wyciągu z oczaru wirginijskiego

½ kubka wody różanej

1 łyżeczka mydła bezzapachowego

3 łyżeczki oleju migdałowego lub frakcjowanego oleju kokosowego

6 kropli olejku lawendowego

1 dyspenser do mydła

Instrukcja

Połącz wszystkie składniki w dyspenserze na mydło. Tak przygotowany płyn jest niezwykle delikatny i nie musi być spłukiwany. Może on być używany także jako mydło do rąk i ciała. Jakkolwiek go użyjesz, pozostawi cię czystą i pachnącą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama