Reklama

Jak przygotować aromatyczny eukaliptusowy prysznic?

Chociaż uwielbiam olejki eteryczne i używam ich często w moim życiu codziennym, nic nie może zastąpić zapachu i piękna prawdziwych roślin i kwiatów w domu. Co jakiś czas potrzebuję po prostu żywej zieleni w moim domu. To pragnienie staje się jeszcze silniejsze podczas szarych zimowych dni, kiedy słońce rzadko wychodzi zza chmur. A więc kiedy natknęłam się na pomysł wykorzystania świeżych liści eukaliptusa, wiedziałam, że na pewno od razu go wykorzystam!

Eukaliptus, jak pewnie wiecie, jest rośliną zawierającą mnóstwo składników, które łagodzą objawy chorób dróg oddechowych. Ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w rozszerzeniu dróg oddechowych w nosie i gardle. Najlepsze jednak jest to, że można wykorzystać te właściwości eukaliptusa po prostu biorąc prysznic!

Biorąc kilka gałązek świeżego eukaliptusa do zaparowanego prysznica sprawimy, że dobroczynne olejki eteryczne liści zaczną się aktywować i uwalniać. Stan zapalny i zalegający śluz w drogach oddechowych nie będzie miał szans z mieszanką pary i eukaliptusa! Następnym razem, gdy będziesz miała zapchany nos, wypróbuj ten sposób. Będziesz śpiewać hymny pochwalne o eukaliptusie każdemu, kogo spotkasz!

Zorganizowanie aromatycznej kąpieli jest niezwykle proste. Po pierwsze, będziesz potrzebować świeżego eukaliptusa. Zapytaj o niego w kwiaciarni; tam powinni udzielić ci odpowiedniej informacji. Czasami można kupić eukaliptus w sklepach ze zdrową żywnością lub też w kwiatowych bukietach w supermarketach. Wyjmij z bukietu gałązki eukaliptusa, a resztę bukietu postaw w wazonie w widocznym miejscu. Kupowanie świeżych kwiatów nigdy nie jest stratą pieniędzy!

Za pomocą sznurka zwiąż mocno gałązki. Następnie przywiąż taki eukaliptusowy bukiet do prysznica tak blisko ściany, jak to możliwe. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wziąć ciepły, parujący prysznic. Możesz zostawić eukaliptus pod prysznicem do około tygodnia, aby korzystać z jego dobroczynnych właściwości.

(Uwaga: świeży eukaliptus może być trujący dla kotów i psów, a więc zadbaj o to, aby drzwi od łazienki były zamknięte, jeśli planujesz zostawić eukaliptus pod prysznicem).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama