Reklama

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Perfumy to zdecydowanie jedne z najczęściej używanych kosmetyków. Lubimy je, ponieważ pomagają nam poczuć się wyjątkowo i zwiększają pewność siebie. Wiele osób ma nawet swój ulubiony zapach, którego używa od lat. My podpowiadamy sprawdzone triki, dzięki którym zapach perfum utrzyma się na skórze naprawdę długo.

Reklama

Perfumy trzymajmy w odpowiednim miejscu

Na intensywność perfum oraz na czas, jaki pozostają one na skórze, ma wpływ również miejsce, w jakim je przechowujemy. Otóż, perfumy powinny być przechowywane w suchym miejscu, w którym nie występują duże wahania temperatury. Niestety, większość z nas popełnia ten sam błąd i trzyma perfumy w łazience. Jaki może być tego efekt? Z perfum szybciej ulatnia się zapach. Może się zmienić również ich kompozycja zapachowa. Miejscami dobrymi dla perfum są sypialnia lub garderoba. Chodzi przede wszystkim o to, by było tam sucho.

Nie pocierać

Błędną czynnością, która wpływa negatywnie na intensywność perfum, jest pocieranie ich na skórze tuż po aplikacji. Wszystkie osoby, które postępują w ten sposób, powinny wiedzieć, że rozcieranie perfum skutkuje rozbijaniem się molekuł zapachowych. W efekcie zapach szybciej się ulatnia.

Oprócz ciała również odzież

Warto wiedzieć, że odzież spryskana perfumami może pachnieć nawet przez kilka miesięcy. Tkaniny zatrzymują zapach znacznie dłużej niż skóra. Na ciele perfumy wyparowują szybciej pod wpływem jego naturalnej temperatury oraz wilgoci. Pamiętajmy jednak, że wody perfumowane i toaletowe mogą pozostawiać na niektórych ubraniach plamy i odbarwienia.

Perfumy po kąpieli

Jeśli chcemy, by perfumy na dłużej pozostały na naszej skórze, warto aplikować je bezpośrednio na skórę po kąpieli. Dlaczego? Pory skóry są wówczas bardziej otwarte, więc olejki zapachowe lepiej w nie wnikają.

Olejki, balsamy i kremy nawilżające pomogą przedłużyć zapach perfum

Trwałość perfum możemy również przedłużyć aplikując wcześniej na skórę olejek, balsam lub krem nawilżający. Jeśli skóra jest dostatecznie nawilżona, perfumy utrzymują się na niej znacznie dłużej. Dobrym utrwalaczem perfum jest również wazelina. Polecamy smarować nią delikatnie szyję przed aplikacją perfum.

Produkty z linii uzupełniającej

Wiele marek perfum oferuje również produkty uzupełniające zapach perfum. Są wśród nich mydła, balsamy, a także mgiełki. Warto w nie zainwestować, jeśli chcemy wydłużyć zapach naszych ulubionych perfum.

Perfumy perfumom nierówne

Na rynku znajdziemy perfumy o różnej zawartości procentowej ekstraktów oraz olejków zapachowych. Oznacza to, że ich zapach oraz intensywność także są różne. Jeżeli zależy nam na długotrwałości zapachu, postawmy na skoncentrowaną postać perfum. Zawierają one od 20 do 43 procent olejków zapachowych. Warto wiedzieć, że jednocześnie są to perfumy najdroższe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama