Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Wydawać by się mogło, że pielęgnacja paznokci u stóp nie sprawia większego problemu. Jednak, aby dobrze je przyciąć, trzeba je odpowiednio zmiękczyć. To sprawi, że łatwiej będzie je przygotować do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak usunięcie skórek czy nałożenie odżywek czy warstwy lakieru. Namoczenie stóp i zmiękczenie paznokci jest istotne, ponieważ zminimalizuje to ryzyko ich ewentualnego wrastania, a także odpryskiwania płytki i skrócenia czasu na ich regenerację. Zatem, jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Najprostszy sposób

Jeśli twoje paznokcie nie mają tendencji do łamania się lub odpryskiwania podczas obcinania, zabiegi pielęgnacyjne wystarczy wykonywać bezpośrednio po kąpieli albo po wzięciu prysznica. W przypadku problemów z płytką paznokcie warto uprzednio namoczyć w misce z wodą.

Moczenie w misce

Sama ciepła woda czasami może nie wystarczyć. Dlatego do ciepłej wody w misce dodaj kilka łyżek zwykłej soli kuchennej lub tej przeznaczonej do kąpieli. Trzymaj stopy w mieszance przez około 10 minut, a później dokładnie osusz je ręcznikiem i wykonaj cięcie paznokci w linii prostej. Tak przygotowane stopy można poddawać innym zabiegom, jednak warto pamiętać, by na końcu nanieść na nie krem nawilżający.

Paznokcie u osób starszych

Paznokcie u stóp z wiekiem mogą się deformować, twardnieć, a także przebarwiać się. Dlatego trzeba poświęcić im większą uwagę. Oprócz kąpieli, warto zafundować im okłady z aloesu: wystarczy nanieść jego miąższ na płytkę i pozostawić ją jak najdłużej. Natomiast do kąpieli w misce i soli warto dodawać zioła, takie jak np. rumianek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama