Reklama

Jak pożegnać się z wrastającymi włoskami?

Wielu z nas dużo by oddało, aby włosy, które usuwamy nie odrastały i abyśmy mogli się cieszyć gładką oraz piękną skórą. Jednak do pozbywania się zbędnego owłosienia należy stosować odpowiednią technikę. Problem, jaki towarzyszy większości technik usuwania owłosienia polega na tym, że podrażniają one skórę oraz powodują wrastanie włosów, co wygląda nieestetycznie a czasem jest nawet bolesne. Aby włos mógł przedostać się na powierzchnię, musi się najpierw przebić przez warstwę pokrywającej go skóry. Jednakże czasem okazuje się to niemożliwe, ponieważ włos jest zbyt delikatny, a skóra zbyt gruba. Kiedy włos nie może wydostać się na powierzchnie, rośnie pod skórą w kierunku przeciwnym do swojego naturalnego kierunku wzrostu. Jest to etap, na którym większość z nas zauważa, że włos wrasta. Usuwanie wrastających włosów nie jest łatwym zadaniem, a robienie tego niewłaściwie może być bolesne. Poniżej prezentujemy świetne wskazówki, które pomogą ci pożegnać ten niekomfortowy problem.

Reklama

Wybór odpowiedniej techniki usuwania włosów

Woskowanie oraz inne techniki opierające się na wyrywaniu włosów powodują rozmaite problemy dermatologiczne, do których zaliczamy także wrastanie włosów.

Pomimo faktu, iż są to szybkie oraz skuteczne sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia, jeśli pojawi się problem z wrastającymi włosami lepiej poszukać metody alternatywnej.

Jeśli masz tendencję do wrastania włosów wybierz inne metody usuwania włosów, takie jak golenie lub kremy depilujące. Są to sposoby, które w mniejszym stopniu podrażniają skórę, oraz zmniejszają ryzyko wrastania włosów.

Regularne złuszczanie naskórka

Jednym z najistotniejszych elementów w walce z wrastającymi włosami jest regularne złuszczanie naskórka, aby usunąć gromadzące się martwe komórki, które blokują wejście do mieszka włosowego.

Możesz wykorzystać kupiony produkt złuszczający naskórek, produkt wykonany z naturalnych składników lub rękawicę z włosiem końskim.

Najlepiej, aby powtarzać zabieg złuszczania dwa lub trzy razy w tygodniu, aby przeciwdziałać wrastaniu włosów.

Codzienne nawilżanie skóry

Nawilżając skórę zapobiegasz jej wysuszaniu oraz przeciwdziałasz powszechnym problemom skórnym.

Jeśli twoja skóra jest sucha i szorstka istnieje u ciebie większe prawdopodobieństwo wrastania włosów, ponieważ jest im trudniej przebić się przez twardą warstwę na powierzchnię.

Gorąca woda

To świetna sztuczka do zastosowania przed wyrywaniem włosków, która nawilża skórę i otwiera pory, ułatwiając usuwanie owłosienia.

Jeśli włoski już wrosły, możesz zastosować gorące kompresy w celu zmiękczenia skóry, co może pomóc włoskom przedostać się na zewnątrz.

Smażona cebula

Jeśli włosek już wrósł, a ty martwisz się wybrzuszeniem, które pojawi się na skórze, usmaż małą cebulę i przyłóż ją ciepłą do tego miejsca.

Celem tego zabiegu jest doprowadzenie do pęknięcia wybrzuszenia i uwolnienia wrośniętego włoska.

Unikaj używania pęsety

Kiedy włosek nie może wydostać się na zewnątrz aż kusi, żeby spróbować go wyciągnąć. To może być niebezpieczne, ponieważ tego typu zabieg przeprowadzony niewłaściwie może prowadzić do infekcji lub innych problemów, po których w przyszłości zostaną blizny.

Jeśli z jakiegoś powodu użyłaś pęsety i obawiasz się infekcji zastosuj kwas glikolowy do zdezynfekowania tej okolicy. Jeśli pojawią się oznaki infekcji, umów się na wizytę u dermatologa tak szybko, jak to tylko możliwe.

Użyj specyfików na trądzik

Ogólnie rzecz ujmując, wrastające włosy są podobne do trądziku, zwłaszcza, jeśli w środku znajduje się ropa. Kolejną metodą radzenia sobie z nimi jest zastosowanie leków na trądzik, takich jak nadtlenek benzoilu czy kwas salicylowy.

Powyższe sposoby plus dobre złuszczanie naskórka powinny wystarczyć, aby wyeliminować problem wrastających włosów, ponieważ redukują one stan zapalny, dzięki czemu włos ma więcej miejsca, aby wydostać się na zewnątrz bez problemów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama