Reklama

Jak pozbyć się wrastających paznokci?

Na pewno każdy z nas miał kiedyś problem z wrastającymi paznokciami. Dzieje się tak u osób, które najczęściej dużo chodzą, uprawiają sport lub noszą obcisłe obuwie. Wrastający paznokieć wywołuje nieznośny ból wokół obszaru paznokcia i jest pewnym rodzajem infekcji grzybiczej, która nieleczona rozprzestrzenia się na resztę paznokci. Istnieją jednak domowe sposoby, aby wyleczyć uciążliwy problem wrastających paznokci.

Reklama

Siarczan magnezu

Sól Epsom znana również jako siarczan magnezu czy sól angielska ma właściwości, które łagodzą obolałą skórę wokół paznokcia. Siarczan magnezu ma wiele korzyści dla zdrowia i może działać jako środek dezynfekujący. W pozbyciu się bólu może pomóc namoczenie stopy w wodzie z dodatkiem soli, kąpiel powinna trwać ponad dwadzieścia minut.

Ocet jabłkowy

Dodanie kilku kropli octu jabłkowego do wody i namoczenie stopy przez około dwadzieścia pięć minut łagodzi nieznośny ból. Ocet można również stosować bezpośrednio na uszkodzony paznokieć, na wacik należy wylać kilka kropli octu i przyłożyć do rany.

Odpowiednie obuwie

Noś buty z odkrytymi palcami, takie jak sandały czy japonki. Stopy wystawione na działanie powietrza mogą wygoić się szybciej. Warto również zainwestować w skórzane obuwie, które przepuszcza powietrze i dopasowuje się kształtem do stopy.

Olej z białego kwiatu

Tradycyjny olej z białego kwiatu posiada właściwości lecznicze, które mogą być stosowane w leczeniu bólu powodowanego wrastającymi paznokciami. Olej został wykonany z połączenia wielu olejów roślinnych, takich jak eukaliptus, lawenda i mięta. Wacik należy namoczyć w oleju i rozprowadzić delikatnie dookoła wrośniętego paznokcia. Olejek z białego kwiatu absolutnie nie nadaje się do spożycia, ponieważ jest trujący.

Antybiotyk w kremie

Gdy wrastający paznokieć jest na tyle uciążliwy, że wybieramy się do lekarza, na pewno dostaniemy maść z antybiotykiem. Stosuje się ją na małych obszarach gdzie występuje infekcja. W trakcie używania maści koniecznie należy ochronić paznokcie bandażem. Zapobiegnie to powstawaniu kolejnych podrażnień.

Moczenie stóp w ciepłej wodzie

Moczenie stóp przez około dwadzieścia minut pomoże w złagodzeniu obrzęku i bólu. Czynność możemy powtórzyć nawet kilka razy dziennie. Pamiętajmy aby woda nie była zbyt gorąca!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama