Reklama

Jak olejek arganowy pomaga dbać o paznokcie?

Z pewnością dobroczynne właściwości olejku arganowego są ci doskonale znane. Jego nawilżające działanie od lat wykorzystywane było do poprawy stanu suchej skóry i włosów. Czy wiesz jednak, że równie dobrze spisze się do regeneracji paznokci? Jeżeli twoje są suche i łamliwe, koniecznie skorzystaj z naszych trzech sposobów na poprawę ich stanu.

Łamliwe paznokcie

Aby paznokcie się nie łamały, zrób domową odżywkę wzmacniającą. Wymieszaj równe części olejku i soku z cytryny. Paznokcie mocz w mieszance przez 10 do 15 minut. Po tym czasie umyj ręce i gotowe. Dla lepszego efektu, możesz delikatnie podgrzać mieszankę, a substancje odżywcze łatwiej wnikną w tkankę. Zabieg powtarzaj przynajmniej raz w tygodniu.Paznokcie nie będą się łamać, staną się silne, zdrowe i błyszczące.

Suche skórki

Na suche skórki, weź kilka kropli olejku i wpasuj je w okolice paznokci. Masaż wykonuj przez około minutę i przejdź do kolejnego paznokcia. Dzięki temu skórki odżyją, będą miękkie i nie będą nieestetycznie pękać. Z łatwością odsuniesz je lub wytniesz odpowiednim narzędziem. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa, dla drogich olejków pielęgnujących skórki.

Olejek arganowy na grzybicę paznokci

Grzybica paznokci jest wyjątkowo uporczywym schorzeniem. Jeżeli raz ci się przytrafi, to z pewnością będzie wracać. Olejek arganowy pomoże w walce z tą przypadłością. Dzięki zawartości antyoksydantów skutecznie zwalczy grzybicę. Weź dwie do trzech kropli olejku i wetrzyj w zainfekowane miejsce. Pozostaw do całkowitego wchłonięcia. Zabieg powtarzaj co najmniej 2-3 razy dziennie, a szybko zauważysz efekty kuracji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama