Reklama

Jak oczyścić język za pomocą sody oczyszczonej?

Język i jama ustna to idealne siedlisko dla bakterii. Bakterie te zazwyczaj odpowiadają za nieświeży oddech. Potrafią się szybko namnażać, jeśli nie zadbamy o regularne oczyszczanie języka. Dbając o higienę jamy ustnej możemy zapobiec kaszlowi i innym infekcjom. Poznaj prosty sposób higieny jamy ustnej.

Soda oczyszczona jest związkiem chemicznym. Zabija niechciane bakterie w jamie ustnej oraz pomaga przywrócić prawidłowe pH. Odpowiednie pH w ustach chroni przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Co więcej, soda odświeża oddech oraz wybiela zęby.

Jak oczyścić język sodą?

Podczas wieczornego mycia zębów, poświęć chwilę uwagi na język. Oto prosta technika. Zmocz szczoteczkę, a następnie zanurz ją w sodzie. Szczotkuj język delikatnie około 20 sekund. Przesuwaj się od przodu do tyłu języka, a następnie w drugą stronę. Upewnij się, że oczyszczona została cała powierzchnia języka.

Gdy skończysz szczotkowanie, wypłucz usta wodą. Powtórz płukanie kilkakrotnie, by usunąć resztki sody z ust. Oczyszczenie języka uwrażliwi język na inne smaki, a także ochroni cię przed chorobami np. przed infekcją gardła, płuc czy innymi chorobami. Regularne czyszczenie języka poprawi twój oddech jak i ogólne zdrowie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama