Reklama

Jak oczyścić jamę ustną olejem?

Czyszczenie jamy ustnej olejem, czy też przesączanie go przez zęby, jest bezpieczną metodą na zadbanie o swoje zdrowie. Choć badania naukowe nie potwierdzają skuteczności tego zabiegu, wiele osób na całym świecie stosuje go z powodzeniem, lecząc nie tyko choroby dziąseł, ale również problemy skórne, astmę, bóle głowy, zaburzenia hormonalne, infekcje, problemy z wątrobą etc. Oto co zrobić, by samemu wypróbować tę niezwykłą metodę.

Reklama

Jak oczyścić jamę ustną olejem?

To niezwykle proste. Wprowadź do ust jedną lub dwie łyżeczki oleju dobrej jakości (kokosowego, sezamowego lub oliwy z oliwek). Możesz do niego dodać kilka kropel płynu antybakteryjnego do zębów. "Przesysaj" miksturę między zębami przez około 20 minut. Właśnie taki czas jest niezbędny, aby wypłukać osady i bakterie i nie pozwolić, aby zostały one ponownie wchłonięte przez organizm.

W miarę przesączania olej w ustach będzie stawał się gęstszy i zmieni kolor na białawy. Jego objętość zwiększy się dwukrotnie ze względu na spływanie i mieszanie się śliny. Początkowo, zachowanie czasu 20 minut może być trudne, w takim przypadku spróbuj sączyć olej przez co najmniej 10 minut.

Po zabiegu wypluj olej do śmietnika, nie do umywalki. Olej bowiem może się zagęścić i zablokować rury. Nie połykaj go, ponieważ, jeśli wszystko poszło prawidłowo, jest on pełen bakterii i toksyn wypłukanych z ust.

Wypłucz usta ciepłą wodą lub wodą z solą i umyj zęby – pamiętaj o szczotkowaniu metodą Bass’a.

Zabieg ten najlepiej jest wykonywać rano, przed jedzeniem. Może być powtarzany przed każdym posiłkiem, szczególnie w przypadku poważniejszych infekcji i problemów z zębami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama