Reklama

Jak na zawsze pożegnać się z niemiłym zapachem stóp?

Nawet największe czyściochy mogą mieć problem z nieprzyjemnym zapachem stóp, który jest skutkiem nadmiernej potliwości i obecności bakterii. Istnieje wiele prostych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Reklama

Są różne naturalne sposoby pozbycia się nieprzyjemnego zapachu stóp.

Musisz stosować je przez dłuższy czas, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Niektóre z nich pozwolą ci pozbyć się problemu w przeciągu tygodnia.

Nieprzyjemny zapach stóp potrafi być na prawdę denerwujący, dlatego przedstawiamy kilka domowych sposobów wyeliminowania go:

Ocet

Jeden z najbardziej skutecznych środków, jeśli chodzi o usuwanie nieprzyjemnego zapachu stóp jest ocet, który stwarza środowisko nieprzyjazne dla bakterii. W poniższym przepisie możesz zastosować ocet jabłkowy.

Zmieszaj 1/2 filiżanki octu z 6-8 filiżankami gorącej wody. Mocz stopy w miednicy wypełnionej taką mieszanką przez 10-15 minut. Następnie umyj stopy używając mydła, aby pozbyć się zapachu octu.

Soda oczyszczona

Redukuje ilość bakterii oraz neutralizuje pH potu.

Dodaj sodę oczyszczoną do ciepłej wody (1 łyżka stołowa sody na każdy litr wody) i mocz stopy w takim roztworze przez 15-20 minut. Możesz powtarzać ten zabieg co wieczór. Możesz także stosować sodę w inny sposób, wsypując jej odrobinę do skarpetek oraz butów tuż przed założeniem ich.

Imbir

To znakomite i skuteczne rozwiązanie na nieprzyjemnie pachnące stopy, które pozwala również wyeliminować toksyny oraz powstrzymać rozwój bakterii.

Najpierw musisz przygotować puree z korzenia imbiru średniej wielkości i moczyć je w 1 filiżance gorącej wody przez 10-15 minut. Odcedź roztwór używając w tym celu filtra do kawy.

Masuj gładką masą stopy co wieczór, tuż przed położeniem się spać. Aby metoda ta była skuteczna zabieg należy powtarzać przez dwa tygodnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama