Reklama

Jak domowm sposobem pozbyć się żółtych paznokci?

Wielu z nas dokucza problem żółtych paznokci. Zarówno kobietom jak i mężczyznom sprawiają one krępujący problem. W większości przyczyną żółknięcia paznokci jest lakier do paznokci. Barwnik w lakierze do paznokci może odbarwić płytkę paznokciową. Najlepszym sposobem jest stosowanie przezroczystej bazy pod paznokcie przed nałożeniem właściwego lakieru. Innymi przyczynami zażółcenia paznokci może być infekcja grzybicza, choroby wątroby, palenie papierosów i styl życia. Tutaj, w artykule znajdziesz domowe sposoby na pozbycie się żółtych paznokci.

Cytryna

Cytryna naturalnie wybiela i efektywnie oczyści żółty nalot z twoich paznokci. Plus, sok z cytryny działa jako środek ściągający.

Małą miseczkę napełnij do połowy sokiem z cytryny. Mocz paznokcie przez 10-15 minut. Następnie miękką szczoteczką delikatnie pocieraj żółte plamy na paznokciach. Na koniec umyj dłonie w ciepłej wodzie i wetrzyj krem nawilżający. Kurację stosuj dwa razy dziennie.

Alternatywnie, możesz użyć olejku cytrynowego. Wlej odrobinę olejku do miski wypełnionej w połowie wodą. Zanurz palce na kilka minut. Szczoteczką potrzyj paznokcie. Przemyj dłonie w ciepłej wodzie. Czynność wykonuj dwa razy dziennie przez parę tygodni.

Pasta do zębów

Pasta wybieli zęby, więc może wybielić żółte paznokcie. Do łagodnych plam możesz użyć pasty do zębów, która zawiera składniki wybielające takie jak woda utleniona.

Nałóż cienką warstwę wybielającej pasty do zębów. Zostaw na 10 minut. Używając małej szczoteczki, przetrzyj delikatnie paznokcie. Zmyj pastę, używając wacika kosmetycznego nasączonego w ciepłej wodzie. Powtarzaj kurację 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc.

Tabletki do czyszczenia protez

Kolejnym skutecznym środkiem na żółte paznokcie są tabletki do czyszczenia protez. Dwa składniki tabletek jakimi są wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy potrafią usunąć wiele rodzajów plam.

Rozpuść 2 lub 3 tabletki w miseczce z ciepłą wodą. Zanurz paznokcie w roztworze na 15 minut. Wytrzyj paznokcie i nałóż krem nawilżający dłonie. Czynność powtarzaj 3 razy na tydzień przez miesiąc.

Skórka pomarańczy

Skórka pomarańczy zawiera duże ilości witaminy C, która pomoże usunąć plamy z twoich paznokci.

Pocieraj paznokcie świeżą skórką z pomarańczy. Rób to 2-3 razy dziennie, a za parę tygodni zobaczysz efekt.

Suszoną skórkę pomarańczy należy zmielić na proszek. Do dwóch łyżek zmielonej skórki pomarańczowej dodajemy odrobinę wody, tak by otrzymać kleista pastę. Pastę nakładamy na paznokcie i pozostawiamy na 10 minut. Użyj miękkiej szczoteczki, by usunąć pastę z paznokci. Umyj dłonie w ciepłej wodzie. Kurację stosuj dwa razy dziennie przez tydzień lub dwa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama