Reklama

Domowy sposób na gładkie i zadbane stopy

Gładkie, miękkie i zadbane stopy są naszą wizytówką. Co prawda przez większość roku  zakrywamy je przed światem, jednak kiedy nadchodzi lato lub późna wiosna chcemy  pochwalić się pięknymi stopami.

Bolące i popękane pięty są nie tylko nieestetyczne, ale mogą również sprawić ból i dyskomfort, a także wiele innych dolegliwości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio zadbać o tę część ciała w domowym zaciszu to przedstawiamy idealny sposób na miękkie stopy.

Czy wiesz ze zwykła soda oczyszczona, oprócz pieczenia i sprzątania posiada wiele innych zastosowań? Ma na przykład zbawienne działanie dla skóry. Nawilża, odżywia i zmiękcza zrogowaciały naskórek.

Jak przygotować domową kąpiel do stóp? Weź cztery litry ciepłej wody i trzy łyżki sody oczyszczonej. Dokładnie wymieszaj sodę z wodą aby nie powstał osad. Nogi mocz przez 15 do 20 minut.

Po tym czasie wykonaj swój standardowy peeling do stóp. Skóra będzie mięciutka i odpowiednio zadbana. Nasmaruj ją grubą warstwą wazeliny, wmasuj i załóż ciepłe skarpety. Ciepło pomoże wniknąć substancjom odżywczym i pozostawi skórę, aby mogła z łatwością dość do siebie. Już po kilku minutach skóra stanie się ukojona i zadbana.

Zabieg powtarzaj co najmniej 5 do 7 dni. Już po pierwszym użyciu płukanki pięty staną się zadbane i miękkie. Dla optymalnego rezultatu po tym czasie zrób siedem dni przerwy i powtórz całą procedurę od początku. Dlatego nie czekaj dłużej i spróbuj koniecznie naszego sposobu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama