Reklama

Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Kiedy mamy problem z wrastającymi paznokciami, szczególnie u stóp, możemy zapomnieć o długim spacerze czy wyjściu na rower. Przyczyną wrastania paznokci mogą być niewygodne buty, niewłaściwe przycięcie paznokcia czy też deformacja, która następuje gdy nosimy za małe obuwie. Problem wrastających paznokci można w bardzo łatwy i bezbolesny sposób wyleczyć w domu, poniżej znajduje się kilka sposobów jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami.

Reklama

Sól Epsom

Do przygotowania lekarstwa potrzebujemy miski z ciepłą wodą, do której wsypiemy odrobinę soli Epsom. Następnie zanurzamy palce w misce i czekamy około 20 minut, zabieg można powtarzać dwa razy dziennie.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru wykazuje słabe właściwości kwasowe, które przynoszą ogromną ulgę w leczeniu wrastających paznokci. Namoczenie obolałych paznokci w mieszance, nada skórze miękkość i rozwiąże problem wystąpienia ewentualnej infekcji.

Olejek z drzewa herbacianego

Jego delikatna formuła łagodzi ból i zmniejsza obrzęk powstały wokół płytki paznokcia. Olejek z drzewa herbacianego nałóż wokół paznokcia za pomocą bawełnianego wacika.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy jest bardzo przydatny, ponieważ przyspiesza gojenie się ran i łagodzi stan zapalny powstały wokół płytki paznokcia. Dlatego też, zaleca się stosowanie olejku rycynowego bezpośrednio na paznokcie, aby złagodzić ból towarzyszący wrastającym paznokciom.

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest bardzo przydatny dla naszej skóry, nie tylko zmniejsza stan zapalny, ale również sprawia, że skóra staję się miękka i odpowiednio nawilżona. Stosując regularnie olejek lawendowy pozbędziemy się problemu wrastających paznokci.

Cytryny

Naturalne właściwości cytryn są bardzo użyteczne w leczeniu infekcji powstałych przez wrastający paznokieć. Najlepszym sposobem zastosowania cytryny jest wyciśnięcie kilku kropli soku z cytryny na umytą skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama