9 naturalnych metod na wybielenie zębów

Istnieje wiele zalet wynikających z ładnie wyglądających zębów. Zdrowe i białe zęby mogą poprawić twoją samoocenę, wywołać pozytywne pierwsze wrażenie oraz poprawić twój ogólny wygląd. Jednak około 18% osób próbuje je ukryć. Powodów takiego zachowania jest wiele, najczęściej spowodowane jest to ich żółtym kolorem i występującymi na nich przebarwieniami, które są ciężkie do usunięcia. Jest wiele produktów wybielających zęby, jednak możesz wykonać je sama w domu. Oto 9 łatwych i naturalnych sposobów na wybielenie zębów.

Zmiksowane truskawki

Metoda ta została spopularyzowana przez aktorkę Catherine Zeta Jones, która miksowała 4 lub 5 truskawek i wcierała je w swoje zęby. Zawarty w nich kwas usuwa plamy po jedzeniu i piciu. Po wykonanym zabiegu pamiętaj, aby dokładnie wypłukać usta.

Ocet jabłkowy

Mycie zębów octem jabłkowym jest kolejną dobrą metodą wybielania zębów, jednak, aby zobaczyć efekty musisz powtarzać zabieg regularnie przez okres około miesiąca. Ocet jabłkowy usuwa w szczególności plamy po kawie i papierosach. Po zabiegu octem pamiętaj, aby wyszczotkować zęby i porządnie wypłukać usta, ponieważ kwas w nim zawarty może zniszczyć szkliwo.

Olej kokosowy

Najnowszym odkryciem w naturalnym wybielaniu zębów jest olej kokosowy. Wystarczy umieścić 1 łyżkę oleju w ustach i płukać je, dodać kilka jego kropel do pasty do zębów lub nakładać na nie punktowo.

Ser

Jedząc ser, możesz poprawić wygląd swoich zębów, ponieważ zawiera on białko występujące w mleku, czyli kazeinę, która wzmacnia szkliwo.

Warzywa

Jedząc chrupiące warzywa takie jak seler czy marchewki, a także owoce takie jak jabłka czy gruszki, wybielasz jednocześnie swoje zęby. Jak? Dzieje się tak dlatego, że warzywa ścierają przebarwienia z powierzchni zębów oraz wzmagają produkcję śliny, która zmniejsza ryzyko przebarwień.

Proszek do pieczenia i woda utleniona

Jest to skuteczna metoda wybielania zębów. Wszystko, co musisz zrobić, to zmieszać niewielką ilość proszku do pieczenia i wodę utlenioną, a następnie wmasować tak powstałą pastę w zęby. Woda utleniona zabija zarazki oraz pozostawia zęby w czystości, a proszek do pieczenia ściera z nich plamy.

Zmieniaj szczoteczkę do zębów co 3 miesiące

Większość ludzi zmienia szczoteczkę tylko wtedy, kiedy wychodzą od dentysty po stomatologicznym czyszczeniu zębów, czyli co pół roku. Jednak jest to błąd, ponieważ wymiana ta powinna być przeprowadzana co 3 miesiące. Dlaczego? Ponieważ po tym czasie włosie na szczotce zaczyna się niszczyć, przez co nie czyści zębów tak jak powinno.

Szczotkuj, szczotkuj, szczotkuj

Mimo, że jest to niewygodne i trudne do wykonania, to powinieneś szczotkować zęby po każdym posiłku. Napoje takie jak kawa, herbata oraz czerwone wino powodują przebarwienia na zębach, a produkty z dużą zawartością cukru mogą je uszkadzać. Jednak regularne szczotkowanie pomaga pozbyć się tych problemów.

Aktywny węgiel

Aktywny węgiel wchłania toksyny, które zostały strawione przez nasz organizm, jednak może on również usuwać zanieczyszczenia z jamy ustnej oraz pomóc w pozbyciu się przebarwień. Metoda ta może wydawać się odrobinę dziwna, ponieważ po zabiegu twoje usta będą czarne, jednak mycie zębów aktywnym węglem daje naprawdę bardzo dobre rezultaty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama