Reklama

8 najlepszych sposobów na obgryzanie paznokci

Obgryzanie paznokci to paskudny nawyk, który można zaobserwować u osób z różnych grup wiekowych. Często obgryzanie paznokci jest czynnością, która wykonywana jest całkowicie nieświadomie. Powodami obgryzania paznokci może być frustracja, stres, samotność, niepokój czy też nuda. Nadmierne obgryzanie może prowadzić do zniszczenia nie tylko paznokci, ale też  skórek. Żeby pozbyć się tego złego nawyku, warto wypróbować kilku domowych środków.

Reklama

Obcinanie paznokci

Osoby mające problem z obgryzaniem paznokci powinny starać się obcinać je regularnie i utrzymywać taką ich długość, która uniemożliwia ich obgryzanie.

Balsamka ogórkowata

Balsamka ogórkowata znana jest ze swojego gorzkiego smaku. Wystarczy przygotować pastę z jednego owocu, a następnie nałożyć ją na paznokcie i zostawić na jakiś czas. Można też użyć soku z balsamki. Gorzki smak będzie trzymał paznokcie w bezpiecznej odległości od ust.

Plastry

Należy wziąć kilka plastrów i owinąć nimi paznokcie. Jeśli z różnych powodów plastry się zniszczą, wystarczy zamienić je nowe.

Gumka recepturka

Osoby mające problem z obgryzaniem paznokci mogą użyć triku z gumką recepturką. Należy nałożyć gumkę recepturkę na nadgarstek. Jak tylko przyjdzie ochota na obgryzanie paznokci, trzeba strzelić z gumki w nadgarstek. Spowoduje to ból i nauczy mózg, żeby więcej nie obgryzać paznokci. Jest to najlepsze ćwiczenie psychologiczne, żeby oduczyć się obgryzania paznokci.

Rękawiczki

Noszenie rękawiczek może pomóc w problemie obgryzania paznokci. Większość osób nieświadomie obgryza paznokcie i dlatego noszenie rękawiczek może pomóc w pozbyciu się tego nawyku. Należy nosić ze sobą rękawiczki i ubierać regularnie przez kilka miesięcy, aż do całkowitego pozbycia się nawyku obgryzania. 

Olej z miodli indyjskiej

Olej z miodli indyjskiej posiada właściwości antyseptyczne. Ma też bardzo gorzki smak, przez co jest bardzo pomocnym produktem w walce z nawykiem obgryzania paznokci. Za pomocą wacika trzeba nałożyć trochę oleju na paznokcie i zostawić do wyschnięcia.

Sztuczne paznokcie

Można zapobiec obgryzaniu paznokci poprzez noszenie sztucznych paznokci. Można je nałożyć samemu bądź skorzystać z usług kosmetyczki. Sztuczne paznokcie całkowicie pokrywają naturalną płytkę i przez to chronią ją przed obgryzaniem. Dla łatwiejszej aplikacji można kupić naklejane paznokcie.

Czosnek

Należy wziąć kilka ząbków czosnku, natrzeć nimi paznokcie i zostawić do wyschnięcia. Specyficzny zapach czosnku pozwoli skutecznie pozbyć się nawyku obgryzania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama