Reklama

6 naturalnych sposobów na codzienne zapachy

Róża może pachnieć, lecz czasem po prostu nie możemy znieść jej zapachu. Podobnie jak w codziennym życiu, wiele zapachów nam nie przeszkadza, lecz czasem są nie do wytrzymania. Jak poradzić sobie z niechcianymi zapachami? Oto kilka wskazówek.

Reklama

Kosz na śmiecie

Śmieci wyrzucone, kosz opłukany, a po założeniu nowego worka dalej śmierdzi. I z tym można sobie poradzić w prosty sposób, wystarczy umyć kosz ciepłą wodą z mydłem i zalać szklanką octu. Zostaw na chwilę, a następnie wylej ocet, wypłucz i wytrzyj kosz do sucha. Aby zapobiec takiej sytuacji, nim wyłożysz kosz nowym workiem, wsyp odrobinę sody oczyszczonej na dno kosza.

Zlew

Odpływ w zlewozmywaku jest najbardziej zanieczyszczonym miejscem w całej kuchni. Gromadzi się tam nawet 500 tysięcy różnych bakterii. To około 1000 razy więcej niż w toalecie. Nagromadzenie takiej ilości bakterii powoduje nieprzyjemny zapach. Zapachu można poprzez zakropienie odpływu sokiem z cytryny lub wrzuceniem skórki z cytryny, raz na jakiś czas. Co jakiś czas można również odpływ zalać dwiema szklankami octu.

Zapach stóp

Z tym zapachem również poradzi sobie ocet. Tym razem jabłkowy. Aby pozbyć się zapachu, mocz stopy w occie jabłkowym przez 10 minut, codziennie. Gdy masz grzybicę przemywaj miejsce wacikiem nasączonym octem. Należy również pamiętać, aby nosić bawełniane skarpetki. Jeśli ten sposób nie sprawdza się w twoim przypadku, udaj się do lekarza, być może jest to zakażenie bakteryjne wymagające leczenia.

Zapach spod pach

Większość z nas zakrywa ten zapach perfumami i dezodorantami. Jednak zawierają one wiele szkodliwych substancji. Rozważ zamianę swojego dezodorantu na naturalny bądź przemywaj pachy roztworem octu jabłkowego, aby powstrzymać bakterie w ryzach. Ubieraj się w przewiewne materiały, wykonane z naturalnych tkanin takich jak bawełna.

Brzydki oddech

Nieświeży oddech może sugerować choroby dziąseł lub inne dolegliwości, lecz najczęściej jest on spowodowany przez rozkładające się resztki jedzenia w jamie ustnej. Myj zęby dwa razy dziennie, szczotkuj język i używaj nici dentystycznej. Płucz usta naturalnym płynem do ust.

Zapach intymny

Każda kobieta ma swój intymny zapach, który zmienia się wraz z jej cyklem hormonalnym. Lecz bardzo silny i nieprzyjemny zapach może wskazywać na problemy między innymi taki jak bakteryjne zapalenie pochwy. Aby unikać nieprzyjemnego zapachu jedz jogurt zawierający kultury żywych bakterii. Unikaj noszenia string, które ułatwiają przenoszenie się bakterii. Wybieraj bieliznę bawełnianą i nie śpij w niej w nocy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama