Reklama

5 zaskakujących zastosowań aspiryny

Okazuje się, że aspirynę można użyć do czegoś innego niż tylko złagodzenie gorączki i bólu. Lek ten, który można kupić bez recepty, posiada wiele zaskakujących zastosowań i nie każdy o nich wie. Zapoznaj się z listą pięciu niespotykanych zastosowań aspiryny.

Usuwa modzele na stopach

Aspiryna pomaga także w usuwaniu modzeli ze stóp. Zgnieć 7 tabletek aspiryny i wymieszaj je z połową łyżki soku z cytryny i wykonaj z obu składników pastę. Nałóż uzyskaną mieszankę na podeszwy stóp i przykryj je ciepłym ręcznikiem. Pozostaw na 10 minut, a następnie usuń zrogowaciały naskórek pumeksem.

Poprawia stan włosów

Aby uzyskać efekt zdrowych, lśniących włosów, wystarczy rozpuścić kilka tabletek aspiryny w szklance ciepłej wody i nałożyć na umyte włosy. Pozostaw na około 15 minut, a następnie spłucz.

Usuwa plamy potu z ubrań

Dzięki aspirynie twoje ulubione ubrania mogą zyskać nowe życie. Rozpuszczoną w ciepłej wodzie aspirynę nałóż na plamy i pozostaw na noc. Następnie wypierz ubrania jak zwykle.

Usuwa osad z wanny

Zgnieć 5 tabletek aspiryny i dodaj je do płynu, którym zwykle czyścisz wannę. Spryskaj nim całą wannę i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie z łatwością usuniesz brud przy pomocy ściereczki.

Przedłuża życie kwiatom

Jeśli chcesz, by twoje kwiaty w wazonie pozostały dłużej świeże, dodaj do wody zgniecioną tabletkę aspiryny. Sposób ten działa szczególnie dobrze w przypadku róż, które pozostają długo piękne w wazonie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama