Reklama

4 domowe sposoby na pozbycie się odcisków

Odcisk na stopie to pęcherz wypełniony płynem, formujący się w górnych warstwach skóry. Najczęściej powstają na skutek powtarzanego tarcia w jednym miejscu. Dzieje się to po pokonaniu długich dystansów pieszo, bieganiu, powtarzalnym ruchu podczas ćwiczeń oraz po chodzeniu w starych lub źle dopasowanych butach. Innymi przyczynami może być wysoka temperatura, oparzenia słoneczne lub reakcje alergiczne. Odciski na stopie są bolesne i powodują dyskomfort, a nawet utrudnienie podczas chodzenia. W większości odciski goją się same. Jednak jest parę sposobów dzięki którym przyspieszysz okres leczenia. W artykule znajdziesz kilka domowych sposób na odciski.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bardzo efektywnym środkiem w leczeniu odcisków, dzięki antybakteryjnym i przeciwzapalnym właściwościom. Zapobiega również infekcjom oraz zmniejsza ból.

Wacik kosmetyczny zamocz w occie jabłkowym. Delikatnie przemyj octem odcisk i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli ocet bardzo piecze, rozcieńcz go wodą. Stosuj metodę dwa razy dziennie przez kilka dni.

Zielona herbata

Zielona herbata pomoże zmniejszyć ból i swędzenie. Dodatkowo zawiera wiele witamin i antyoksydantów, które szybciej wysuszą pęcherz.

Zaparz torebkę zielonej herbaty w szklance wody. Po 5 minutach wyjmij torebkę i odłóż do wystygnięcia. Przyłóż mokrą torebkę herbaty na odcisk i zostaw na parę minut. Powtarzaj sposób 4-5 razy dziennie przez parę dni. Również pij zieloną herbatę 2-3 razy dziennie, a przyspieszysz proces gojenia.

Kurkuma

Kurkuma działa antyseptycznie i zapobiegnie rozwojowi infekcji.

Do ½ łyżeczki mielonej kurkumy dodajemy odrobinkę wody. Otrzymamy pastę, którą należy nałożyć na odcisk. Zostawiamy ją na 10-15 minut, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Powtarzaj kurację 2-3 razy dziennie przez kilka dni.

Biała pasta do zębów

W sytuacji kryzysowej, będąc na wakacjach lub pieszej wędrówce zastosuj pastę do zębów. Biała pasta zawiera w sobie takie składniki jak soda oczyszczona, woda utleniona, alkohol i mentol. Składniki te w połączeniu ze sobą przyniosą szybką ulgę i przyspieszą gojenie.

Małą porcję pasty wetrzyj w bolący odcisk. Pozostaw na 2 godziny, a następnie zmyj pastę i w wetrzyj w stopę krem do stóp lub wazelinę. Stosuj 1-2 razy dziennie, aż odcisk zniknie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama