Reklama

3 sposoby na świeży oddech

Przypomnij sobie, co zjadłeś wczoraj. Śniadanie, obiad, kolacja, wszystkie przekąski pomiędzy nimi, oraz wszystko co wypiłeś. Wyobraź sobie, co by było gdyby to wszystko wymieszać, wystawić na upał, w miejsce pełne zgubnych bakterii. Jak myślisz – jak taka mieszanina pachniała nazajutrz? Okropne, prawda? A niestety właśnie taki zapach wydobywa się z naszych ust, jeśli regularnie i szczegółowo nie dbamy o higienę. Oto trzy ważne nawyki, które powinien wdrożyć każdy, kto chce by jego oddech był świeży.

Szczotkuj zęby i czyść je nitką dentystyczną

Codzienne szczotkowanie zębów oraz czyszczenie ich nicią jest absolutnie obowiązkowe. Szczotkowanie pozwala usunąć z jamy ustnej i zębów resztki jedzenia oraz kamień nazębny. Większość ludzi procesem szczotkowania obejmuje tylko zęby, zapominając o języku. to ogromny błąd, bowiem na nim też znajduje się kamień. Dbanie o czystość języka jest jednym z najbardziej efektywnych kroków, jakie można podjąć w walce o świeży oddech. A co z nitką dentystyczną? Ona także pozwala się pozbyć resztek pożywienia, a także bakterii, które mogą powodować przykry oddech.

Nawadniaj się

Odpowiednie i regularne nawodnienie organizmu jest jednym z podstawowych działań, które powinien podjąć każdy, kto chce być zdrowy i czuć się dobrze. Nasze ciało składa się w większości z wody. Jeśli mu jej zabraknie, wszystkie systemy w naszym ciele zaczynają szwankować. Jedynym ze skutków odwodnienia jest właśnie nieświeży oddech.

Używaj płynu do płukania jamy ustnej

Połączenie płukania jamy ustnej ze szczotkowaniem i oczyszczeniem zębów nicią może całkowicie wyeliminować nieświeży oddech. Płukanie ust płynem pozwala na mechaniczne usunięcie kamienia i mikroskopijnych bakterii, a także pobudza produkcję śliny. W większości płynów znajduje się także niewielka zawartość alkoholu, która pozwala zabić wszystkie bakterie. Co więcej, zwykła woda nie da ci takiego uczucia świeżości jak specjalistyczny płyn.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama