Reklama

Siedem pomysłów na przebrania halloweenowe

Halloween zbliża się wielkimi krokami. To coraz bardziej popularny zwyczaj, który jest pretekstem do przygotowania halloweenowej imprezy. A jak impreza w stylu Halloween, to potrzebne będzie również przebranie! Z myślą o tych, którzy wybierają się na imprezę halloweenową i nie mają jeszcze pomysłu na stylizację, przygotowaliśmy siedem ciekawych propozycji, które z pewnością zrobią wrażenie na gościach.

Reklama

Zombie

Charakteryzację zombie można wykonać w różny sposób. Podstawą jest jednak makijaż. Musi przerażać i jednocześnie zachwycać perfekcyjnym wykonaniem. By wykonać go doskonale, najlepiej użyj kosmetyków do charakteryzacji.

Przed rozpoczęciem malowania poczytaj porady specjalistów, którzy zajmują się charakteryzacją i poszukaj ciekawych inspiracji. Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie ją wykonać, zgłoś się do makijażystki. Ona z pewnością zrobi to perfekcyjnie.

Wampir

Podobnie, jak w przypadku zombie, charakteryzacja wampira bazuje na makijażu. Blada twarz, krwiste usta i wystające siekacze to główne wampirze cechy. Podczas malowania pamiętaj, by wyraźnie je zaakcentować. Do wykonania makijażu potrzebujesz:

• Bardzo jasnego fluidu;

• Pudru w tym samym odcieniu;

• Mocno czerwonej szminki;

• Czarnego cienia do powiek;

• Czarnej kredki do powiek;

• Tuszu do rzęs.

Sposób wykonania:

1. Nałóż fluid na twarz. Postaraj się zakryć wszystkie niedoskonałości. Pamiętaj, że wampiry przeważnie mają nieskazitelną cerę.

2. Przypudruj twarz, by wyglądała doskonale.

3. Zajmij się oczami. Najlepiej pomaluj je w stylu smokey eyes. Spojrzenie wampira musi być ponętne i urzekające.

4. Na koniec usta. Nałóż na nie czerwoną szminkę tak, by imitowały zakrwawione wargi. Efekt grozy gwarantowany.

Ubiór:

Jeśli chcesz przebrać się za tradycyjnego wampira, ubierz długi płaszcz i kapelusz. Możesz być również wampirem z czasów współczesnych! Nie musisz wtedy długo myśleć nad tym, co na siebie włożyć. Po prostu ubierz to, na co masz ochotę.

Czarownik i czarownica

To idealne przebranie dla pary. Niewątpliwie czarownice kojarzą się ze zwyczajami Halloween, zatem każde przebranie, które choć w niewielkim stopniu będzie przypominało czarownicę, sprawdzi się na imprezie halloweenowej.

Gnijąca panna młoda

To świetne przebranie na Halloween, jak i na każdą imprezę związaną z tematem filmów i bajek. Do wykonania tego przebrania potrzebujesz:

• Białej długiej lub krótkiej sukienki (najlepiej, by choć niewielka część była wykonana z tiulu);

• Welonu;

• Nożyczek;

• Pisaków i kosmetyków do charakteryzacji.

Sposób wykonania:

Suknia i welon:

W sukni wytnij niewielkie dziury i pobrudź ją kosmetykami do charakteryzacji, by przypominała gnijące ubranie. Podobnie potraktuj welon.

Makijaż:

Charakteryzację twarzy wykonasz przy pomocy pisaków i cieni do charakteryzacji. Gnijąca panna młoda ma zielono-niebieską twarz, duże podkrążone oczy, blado różowe usta i gnijący nos. Postaraj się zaznaczyć w taki sposób elementy swojej twarzy.

Jeśli wybierasz się z chłopakiem na imprezę halloweenową, namów go, by przebrał się za przyszłego męża gnijącej panny młodej. Zrobicie furorę na imprezie!

Diabełek i aniołek

Jeśli idziesz z osobą towarzyszącą na imprezę halloweenową, ten pomysł na przebranie będzie, jak znalazł! Nie musicie się przesadnie charakteryzować. Ważne, by każdy rozpoznał za kogo jesteście przebrani. Pamiętajcie jedynie, że aniołek powinien mieć aureolę, a diabełek rogi.

Człowiek – dynia

Dynia to znak rozpoznawczy Halloween. Jeśli przebierzesz się za dużą okrągłą dynię, z pewnością zrobisz furorę na imprezie halloweenowej. Strój dyni możesz wypożyczyć z salonu z kostiumami lub wykonać go samodzielnie.

Tego będziesz potrzebował:

• Dużego okrągłego klosza z papieru (najlepiej w pomarańczowym kolorze);

• Farb plakatowych;

• Pomarańczowej czapki;

• Zielonych lub pomarańczowych getrów lub spodni;

• Pomarańczowej koszulki;

• Nitki;

• Nożyczek.

Sposób wykonania:

Rozetnij klosz w dwóch naprzeciwległych miejscach tak, byś mógł swobodnie przeciągnąć go w okolice klatki piersiowej i brzucha. Przymocuj dwa długie kawałki nitki do klosza, by stworzyły efekt szelek. Namaluj na przedniej stronie klosza oczy i uśmiech halloweenowej dyni. Gotowe? Jeśli tak, strój jest już praktycznie gotowy. Przed wyjściem na imprezę załóż jeszcze getry, koszulkę, lampion i czapkę.

Mroczni bohaterowie filmowi

Frankenstein, Joker z Batmana, Hannibal Lecter lub bohaterowie z rodziny Adamsów to postacie, które idealnie wpiszą się w klimat każdej imprezy halloweenowej. Jeśli któryś z tych filmów należy do twoich ulubionych, z pewnością wiesz, jakie cechy zewnętrzne wyróżniają każdego z bohaterów. Przygotowanie przebrania nie powinno stanowić więc dla ciebie kłopotu. Jeśli będziesz miał problem ze skompletowaniem garderoby do przebrania, odwiedź kilka sklepów z tanią odzieżą. Gwarantujemy, że na pewno coś znajdziesz. Makijaż najlepiej wykonuj kosmetykami do charakteryzacji.

Jeśli chcesz, by twoje przebranie było jedyne w swoim rodzaju, stwórz własną straszną postać, która pasuje do halloweenowego klimatu!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama