Reklama

Pomysły na kostium halloweenowy. W co najlepiej się przebrać?

Halloween jest elementem kultury amerykańskiej, jednak to święto ma celtycką tradycję. Według niej dekorowanie domów czy zakładanie kostiumów traktowane było m.in. jako forma odstraszania duchów, by te nie pojawiały się w niegościnnych domostwach. Jeśli chcesz uwolnić ducha gościnności i zaprosić rodzinę lub przyjaciół na halloweenowe przyjęcie, podajemy kilka sposobów na uatrakcyjnienie imprezy. Strasznie elegancko – czyli o strojach na Halloween W czasie imprezy halloweenowej dobrze jest wyróżnić się ciekawym i charakterystycznym strojem. Podpowiadamy, za kogo możesz przebrać się, by zostać zauważonym przez innych gości imprezy.

Reklama

Potwory

Jednym z takich strojów jest postać zombie. Kluczowym elementem tej kreacji jest makijaż. Ma on szokować, ale powinien być wykonany z elegancją i precyzją. Warto w tym celu skorzystać z pomocy specjalisty. Inną postacią, w którą możesz się wcielić, jest wampir. Jego wygląd również opiera się na makijażu. Twarz potwora ma być blada, pokryta jasnym fluidem oraz jasnym pudrem. Dobrze użyć także czarnej kredki do powiek i tuszu do rzęs, by pomalować oczy według zasady smoke-eyes. Usta należy pomalować szminką w kolorze krwistej czerwieni. Do tego warto zaopatrzyć się w długi czarny płaszcz oraz kapelusz. I jeszcze jedno – nie ma prawdziwego stroju wampira bez sztucznego uzębienia z wystającymi siekaczami!

Człowiek - dynia

Kolejną kreacją, bez której nie może obejść się impreza święta duchów, jest człowiek-dynia. Strój ten możesz wykonać samodzielnie. Potrzebny do tego jest duży, okrągły klosz z papieru koloru pomarańczowego, a także czapka, spodnie lub getry oraz koszulka o tej samej barwie. Klosz rozcinamy w dwóch przeciwległych miejscach. Na wysokości klatki piersiowej i brzucha przeciągamy dwa długie kawałki nici, które mają pełnić funkcję szelek.

Za kogo jeszcze się przebrać?

Innym sposobem na zaprezentowanie się w czasie halloweenowej zabawy może być strój wiedźmy. Tu warto pamiętać, by całe ubranie miało jedną barwę. Dobrze, by peleryna i sukienka miały czarny kolor. Pamiętaj o kontraście, czyli mocnym, czarnym makijażu i bladej cerze. Ponadto, jeśli braknie pomysłów lub możliwości na samodzielne obmyślenie własnego stroju, możesz wykorzystać tradycyjne motywy kojarzone ze świętem Halloween, takie jak czarownica czy diabełek lub postacie ze świata popkultury jak Frankenstein, czy postacie z filmu "Rodzina Addamsów".

Poznaj też inne pomysły na przebrania na Halloween zaczerpnięte z filmów >>.

Dla najmłodszych

Przy organizowaniu imprezy warto pamiętać o takich dziecięcych kreacjach, jak Dyniowa Wróżka, Nietoperz, czy Beetlejuice. Dyniowa Wróżka powinna mieć pomarańczową sukienkę, szpiczastą czapeczkę w takim samym kolorze oraz namalowany trójkątny nosek. Natomiast w stroju nietoperza istotna jest opaska z wielkimi uszami oraz maska i peleryna w kolorze czarnym. Ostatnia z wymienionych postaci, Beetlejuice, powinien mieć na sobie typowy makijaż i czarny garniturek w białe paski. Białe paski można wykonać za pomocą specjalnych farb do tkanin. Po wyschnięciu ubrania należy przeprasować je na lewej stronie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama