Reklama

Jak zrobić złocone dynie na Halloween?

Warto czasem wprowadzić zmiany w tradycyjnej dekoracji na Halloween. Z nasza pomocą udekorujesz mieszkanie pięknymi, złoconymi dyniami. Sprawdzą się nie tylko na imprezie, ale wprowadzą również magiczny nastrój na co dzień.

Reklama

Materiały:

dynie

klej do płatków złota

płatki złota (imitacja)

gąbka

pędzle

Wszystkie materiały można kupić w każdym sklepie plastycznym.

Wilgotną ściereczką przetrzyj dokładnie dynie. Poczekaj aż wyschną. Dynie przed nałożeniem kleju muszą być absolutnie czyste i suche inaczej klej nie będzie się trzymał powierzchni. Przygotuj stanowisko pracy. Wyłóż stół lub biurko gazetami.

Za pomocą gąbki nanieś klej na dynie. Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut. Klej do złota może być bardzo wodnisty, dlatego ważne jest, aby pozostawić go na kilka minut na powierzchni dyni, przez co płatki złota łatwiej się przykleją.

Nakładaj cale płatki złotej foli na powierzchnię dyni wysmarowanej klejem. Ręce musisz mieć czyste i suche, nie używaj rękawic ponieważ łatwo przyczepiają się do kleju. Jeśli to możliwe nakładaj całe płatki złota, gdyż małe kawałki łatwo się zgniatają.

Gdy przykleisz wszystkie płatki, dociśnij je szorstkim pędzlem. Niektóre z płatków mogą się odkleić, ale nie panikuj, na tym polega urok zdobienia płatkami złota. Śliczne, złote dynie są gotowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama