Reklama

Jak zrobić latarnię z ananasa na Halloween?

Ananas na pewno nie jest pierwszą rzeczą jaka przychodzi ci głowy jeśli myślisz o ozdobach na Halloween. Okazuje się jednak, że ten egzotyczny owoc może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnej dyni.

Może się wydawać, że ich chropowata i nierówna powierzchnia nie nadaje się do rzeźbienia i działania plastyczne mogą być trochę ograniczone. Mimo wszystko zadanie nie jest trudne. Zacznij od wybrania w sklepie dorodnego ananasa.

Gdy już kupiłaś ananasa można zabrać się za przygotowanie latarni. Najpierw trzeba odciąć górną część. Następnie trzeba usunąć rdzeń i cały miąższ ananasa. Należy dokładnie go wydrążyć. Teraz można przystąpić do wycięcia strasznej twarzy. Będzie ci potrzebny do tego ostry nóż i odrobina wyobraźni. Na szczęście, skórę ananasa jest zdecydowanie łatwiej przebić niż twardą skórę dyni.

Gdy latarnia jest gotowa możesz umieścić w środku światełka lub świeczkę. Wersja ananasowa nie będzie oczywiście tak trwała jak latarnia z dyni, ale na pewno będzie bardziej aromatyczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama