Reklama

Jak zrobić kostium syreny?

Halloween coraz bliżej. Jeżeli wciąż szukasz przebrania na tegoroczną imprezę Halloweenową to mamy dla ciebie ciekawą propozycję. Może zainspiruje cię ten ciekawy, a zarazem uroczy kostium syreny? Jest niewątpliwie cudowny, a ty możesz przez chwilę poczuć się jak księżniczka mieszkająca wśród morskich fal. Kostium nadaje się zarówno dla dorosłych kobiet, jak i dla małych dziewczynek, które marzą o tym, aby choć na chwilkę stać się małą Arielką. Oto instrukcja jak krok po kroku stworzyć ten niesamowity kostium.

Rzeczy, których potrzebujesz

2 duże muszle (najlepiej małży świętego Jakuba), mieszanka różnych mniejszych muszli, gorset lub stanik bez ramiączek (najlepiej w cielistym kolorze), zielona błyszcząca tkanina w wybranym kolorze, ciemnozielona lub turkusowa tkanina z cekinami, tiul w różnych odcieniach zieleni, turkusu i niebieskiego koloru, igła i nić, szpilki, ostre nożyczki, pistolet na gorący klej.

Aby stworzyć górną część kostiumu, połóż gorset na płaskiej powierzchni i rozmieść muszle według swojego uznania. Za pomocą gorącego kleju, przyklej każdą muszlę w wybrane wcześniej miejsce. Po wystygnięciu kleju, upewnij się, że wszystkie muszle dobrze się trzymają i nie będą odpadać od kostiumu.

Teraz pora na ogon. Aby go stworzyć owić zieloną, błyszczącą tkaninę wokół talii, upewniając się że materiał jest przewinięty na lewą stronę. Zepnij całość szpilkami, aby wiedzieć, gdzie zszyć końce tkaniny. Gdy zszyjesz już ogon, możesz odciąć nadmiar materiału. Pierwsza warstwa jest gotowa.

Teraz weź ciemnozielony materiał z cekinami i owiń na tym fragmencie, który jest już gotowy. Niech górna część będzie dopasowana, a dół rozszerza się i swobodnie spływa na kształt ogona syreny.

Zepnij całość szpilkami. Upewnij się, że kostium jest na tyle wygodny, że możesz swobodnie się w nim poruszać i zdejmować go. Kiedy dopasujesz wielkość, możesz zszyć górną część ogona i przyszyć go do pierwszej warstwy.

Weź tiul w różnych odcieniach zieleni, turkusu i niebieskiego koloru i doszywaj do dolnej, niezszytej warstwy ogona. Nada mu to objętości, a także niewątpliwie nieco realizmu i uroku. Tiul doszywaj pęczkami aby sprawiał wrażenie pofalowanego.

Kiedy ogon jet już gotowy pozostaje założyć gorset. Zakładając, umieść go pod ogonem, aby całość wyglądała na jeden kawałek, a gorset nie odstawał w talii. Jesteś już gotowa na imprezę z okazji Halloween i niewątpliwie zrobisz wrażenie na wszystkich znajomych i staniesz się królową balu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama