Reklama

Jak wyciąć dynię?

Sezon dyniowy jest w pełni. W końcu zbliża się Halloween, a co to za święto bez dyni. Czy wiesz skąd wywodzi się tradycja robienia lampionów z tego warzywa? Otóż wszystko zaczęło się w XVII wielu. W Szkocji i Irlandii oświetlano wtedy drogi lampionami z dyni, które symbolizowały dusze zmarłych. Ponadto ludzie wierzyli, że takie lampiony chroniły ich domy przed wszelkim złem. Dziś z ówczesnych wierzeń zostały jedynie lampiony, które używane są jako ozdoby, a nie amulety na złe moce. Jednak samo tworzenie lampionów jest świetną zabawą, więc dlaczego mielibyśmy z niej zrezygnować. Pokażemy ci jak w łatwy sposób stworzyć twoją wyparzoną dynię. Wykorzystamy w tym celu szablony.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

Dynie, szablony z wybranymi wzorami, ostry nóż, marker, zmywacz do paznokci lub odrobina alkoholu do odtłuszczania powierzchni do zmycia pozostałości po markerze.

Narysuj dowolny kształt wokół łodygi dyni i wytnij go dokładnie ostrym nożem.

Wydrąż miąższ i pestki, tak aby pozostała jedynie sucha skorupka warzywa. Górną, odciętą część umieść ponownie na swoim miejscu.

Wybierz interesujący cię kształt i wydrukuj szablon. Wytnij wnętrze części wydrukowanych wzorów lub napisów i przyłóż gotowy szablon do dyni.

Markerem obrysuj dokładnie krawędzie wzoru.

Zacznij wycinać kształty. Najłatwiej zrobisz to zaczynając od płytkich cięć i stopniowo je pogłębiając.

Jeżeli na dyni pozostały ślady z markera, to usuń je za pomocą zmywacza do paznokci lub alkoholu do odtłuszczania powierzchni.

Umieść wewnątrz lampionu świeczkę lub światełka elektryczne i ciesz się niepowtarzalnym nastrojem. Możesz dobierać interesujące cię kształty. Z szablonami każdy wzór okaże się łatwy. Jeżeli w trakcie wycinania, oderwiesz przez przypadek fragment lampionu, to nie przejmuj się. Nabij oderwany element na wykałaczkę i umieść ponownie na swoim miejscu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama