Reklama

Halloween 2021: Pomysły na przebrania i makijaż

Ostatnim dniom października coraz częściej towarzyszą tematyczne imprezy w mrocznym klimacie. Za jaką postać się przebrać? Jakie kostiumy będą modne w 2021? Oto pomysły na przebrania na Halloween oraz na podkreślający je makijaż. Te kostiumy nie wymagają wielkich zdolności, ani wydawania fortuny.

Straszna Zakonnica

Straszny, ale łatwy do wykonania kostium można przygotować, odwołując się do motywu z horroru  — “Zakonnica", warto to wykorzystać, szukając pomysłów na przebrania na Halloween 2021. Możesz wypożyczyć habit lub ubrać długą czarną sukienkę i przewiązać ją sznurkiem w pasie, a pod nią założyć biały golf. Najistotniejszymi elementami tego przebrania jest welon i makijaż. Oto krok po kroku sposób na wykonanie welonu.

1. Załóż biały T-shirt na głowę, ukryj pod nim włosy i zwiąż sznurkiem z tyłu.

Reklama

2 Na wierzch ubierz czarny T-shirt.

3. Ukryj białą w czarnej koszulce.

3. Czarną bluzkę zsuń nieco niżej w tył głowy tak, by pozostał widoczny biały pasek.

5. Zawiń pod welon rękawy czarnej koszulki i dla pewności zepnij agrafką.

W tym kostiumie ważny jest makijaż. Twarz pomaluj białą farbą, usta — czarną kredką (możesz wykorzystać produkt do oczu) i rozmaż czarny cień do powiek wokół oczu i ust. Straszny kostium na Halloween jest gotowy.

Stażnik ze “Squid Game"

Pomysły na przebranie na Halloween 2021, które z pewnością docenią inni uczestnicy przyjęcia? Świat oszalał na punkcie serialu “Squid Game", toteż warto to wykorzystać, poszukując inspiracji do kostiumów na imprezy przebierane. Aby przygotować taką stylizację potrzebny będzie różowy (bądź czerwony, jak chcą niektórzy) kombinezon lub różowa bluza z kapturem i spodnie w podobnym kolorze. Jeśli nie masz takich ubrań, a nie chcesz kupować nowych, możesz wykorzystać stare, białe ubrania i przefarbować je na różowo lub czerwono. Będziesz też potrzebował czarnych rękawiczek, atrapy karabinu maszynowego — możesz zainwestować w dziecięcą zabawkę lub wykonać makietę ze styropianu. Najważniejszą częścią przebranie będzie maska. Powinna mieć czarny kolor i wyrysowany na niej trójkąt, koło bądź kwadrat. W internecie dostępne są już gotowe maski, możesz też wykonać ją samodzielnie. Przyda Ci się do tego karton, czarna i biała farba, gumka do przytrzymania maski i czarna moskitiera. Taką maskę możesz wykonać też z pianki na podstawie dostępny w internecie szablonów.

Halloweenowe motywy

Pomysły na przebrania na Halloween 2021 mogą być też bardziej tradycyjne: czarownica, duch, wampir czy wampirzyca. Czasem wystarczy jedynie seksowna czarna sukienka i strasznie piękny makijaż. Wykorzystać można modne ozdobne kamienie do naklejania na twarz i czarną kredkę, przy pomocy której poszerzysz i zaszyjesz usta. Łatwy i tani kostium na Halloween? Sprawdzi się czarna bluza z kapturem, makijaż à la kościotrup i wykonana ze styropianu bądź tektury kosa — personifikacja śmierci gotowa.

Każdy ma swoją złą i dobrą stronę, warto ten dualizm wykorzystać w kostiumie i makijażu. Można zszyć ze sobą części białej i czarnej garderoby lub ubrać się na szaro i z jednej strony twarz uczynić anielsko piękną, a z drugiej wykonać mroczny, ciemny makijaż. Dla podkreślenia efektu możesz z jednej strony włosy rozpuścić i wygładzić, a z drugiej nastroszyć lub związać.


Domowe sposoby na pozbycie się gołębi. Szybko znikną

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama