Reklama

Hit domowych imprez: Sałatka z zupek chińskich

Zupki chińskie jawią się jako błyskawiczne danie, którym posilają się liczący każdy grosz studenci. O ich wpływie na zdrowie powiedziano i napisano już wiele, dlatego wielu unika ich jak ognia albo przynajmniej stara się ograniczyć w codziennej diecie. Jednak przychodząc w gości, często na biesiadnym stole pojawia się sałatka z zupek chińskich. Jej smak może albo wprawić w zachwyt, albo być potraktowany z dystansem, jeśli nie jesteśmy przekonani do kulinarnych eksperymentów. Sprawdźmy, czym jest sałatka z zupek chińskich i jak może ona wpływać na nasze zdrowie.

Czym jest sałatka z zupek chińskich?

Sałatka z zupek chińskich jest jedną z wariacji na temat popularnej sałatki makaronowej. Główną rolę odgrywa tutaj makaron instant, który często nazywany jest nudlami. Jego zaletą jest fakt, że nie trzeba go gotować, ponieważ zalany wrzątkiem szybko pęcznieje. Oczywiście, nie wymaga się, aby makaron z zupek chińskich dodany do sałatki był wcześniej przygotowany. Rozkruszony na mniejsze części szybko zmięknie pod wpływem innych składników, takich jak majonez lub zawarta w warzywach woda

Co jeszcze można znaleźć w sałatce z zupek chińskich? Tutaj mamy szerokie pole do popisu, ale najczęściej spotyka się pokrojone w kostkę pomidory, ogórki oraz czerwoną paprykę. Niektórzy zaś nie wyobrażają sobie braku innych wstawek: np. konserwowej kukurydzy czy też szynki. 

Reklama

Sałatka z zupek chińskich i przyprawy

Każda sałatka, również ta z zupek chińskich, musi być wzbogacona - rzecz jasna - przyprawami. Oczywiście, najważniejsze to sól i pieprz, bez których nie można wydobyć odpowiedniego smaku sałatki. Niektórzy zaś, posługują się saszetkami dodanymi do dania błyskawicznego o różnej gamie aromatów. Aby wszystko miało odpowiednią konsystencję, całość dopełnia się solidną porcją majonezu.

Czy sałatka z zupek chińskich jest zdrowa?

Dla smakoszy zupek chińskich oraz osób, które chciałyby spróbować sałatki, nie będzie zaskoczeniem, że zjadanie takiego imprezowego rarytasu nie jest najzdrowszym wyborem. Przede wszystkim za sprawą obecnych nudli. Ich skład może wprawić o ból głowy. Wyprodukowane są z białej mąki, która w nadmiarze może prowadzić do nadwagi. Oczywiście, znaleźć można w niej ogromne ilości soli i cukru. W nadmiarze może prowadzić do problemów hormonalnych, problemów z odpornością, a także wpływać na kondycję serca czy zębów.

Natomiast przyprawy, które dołączane są w saszetce, wcale nie są niewinne, na jakie wyglądają. Dlaczego? Ponieważ zawierają glutaminian sodu - choć nie dowiedziono, że wpływa negatywnie na zdrowie, to w nadmiarze może on uzależniać, gdyż jest substancją poprawiającą smak produktu. Jeśli to nas nie przekonuje co do szkodliwości sałatki z zupek chińskich, to warto zwrócić uwagę na to, że zawierają szkodliwe tłuszcze trans, które przyczyniają się do powstania chorób serca, takich jak zawał czy udar. 

Oczywiście, skosztowanie takiej sałatki albo samodzielne jej przyrządzenie od czasu do czasu nie zrujnuje naszego zdrowia, o ile będziemy do niej podchodzić rozsądnie. 

Zobacz także:

Śmierdzący piekarnik - jak wyczyścić go po pieczeniu?

Dieta peskatariańska: na co pomaga i jakie są jej zasady?

Dieta roślinna przepisem na młodość? Oto zalety i wady bycia wege

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama