Reklama

Genialny patent na pozbycie się ścięgna z kurczaka. Pokochasz ten prosty trik!

Kurczak nie od dziś gości na stołach Polaków. Ze statystyk wynika, że to jeden z najczęściej spożywanych przez nas gatunków mięs. Nietrudno się zatem domyślić, że wszelkie "life hacki" związane z przyrządzeniem drobiu cieszą się ogromną popularnością. Doskonałym przykładem jest filmik opublikowany przez jedną z użytkowniczek Tik Toka. Pokazuje na nim, jak szybko pozbyć się ścięgna z piersi kurczaka. Zobacz, jakie to proste!

Jeśli gustujesz w delikatnym mięsie kurczaka i lubisz przyrządzać na jego bazie dania na rozmaite sposoby, to z pewnością pokochasz ten trik. By pozbyć się niechcianego i mało zachęcającego do konsumpcji ścięgna z piersi kurczaka wystarczą - poza tą ostatnią -  tak naprawdę widelec i papierowy ręcznik. Końcówkę niechcianej części kurczaka trzeba tylko umiejętnie osadzić pomiędzy ząbkami widelca i trzymać ją z drugiej strony przez papierowy ręcznik.

Jeśli ścięgno zostanie pociągnięte w odpowiedni sposób - tak jak to robi internautka na poniższym filmiku - z pewnością - uda się go pozbyć w błyskawiczny sposób. Oczywiście, trening czyni mistrza i nie warto zrażać się nieudanymi próbami. 


Pierś z kurczaka nie bez powodu zyskała miano leadera na stołach miłośników jedzenia i wszystkich szukających kulinarnych przygód. Jest niezwykle delikatna w smaku i pozwala na rozmaite wariacje w kuchni. Można ją przyrządzić w wersji pikantnej, słodko-kwaśnej, a nawet słodkiej! (Np. w miodzie). Kluczowy w jej przygotowaniu jest odpowiednio dobrany zestaw przypraw. W sieci można znaleźć rozmaite przepisy na smakowite marynaty czy zalewy. Dzięki nim będzie krucha, soczysta i rozpłynie się w ustach. Palce lizać. Poniżej kilka inspiracji:


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama