Reklama

Kulinarne sztuczki, o których nikt ci nie powiedział

Gotowanie i sprzątanie kuchni to czynności, przy których przyda nam się kilka pomocnych sztuczek. Mogą być dla nas trudne, zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy zdane na siebie i nikt inny nie może nam pomóc. Sprytne sposoby na ułatwienie sobie pracy, które znajdziesz w niniejszym artykule, pomogą ci zaoszczędzić czas, wysiłek, a nawet pieniądze.

Oszczędność miejsca w zamrażarce

Każdy musi poznać tę sztuczkę. Po przyniesieniu zakupów ze sklepu zawsze okazuje się, że mamy za mało miejsca w lodówce, bo pozostało w niej jeszcze poprzednie jedzenie. Możesz jednak w łatwy sposób zaoszczędzić miejsce. Pozostałe jedzenie powkładaj do woreczków do mrożenia, zamiast do misek. Woreczki połóż jeden na drugim, w ten sposób zyskujesz dużo miejsca.

Przygotuj jedną miskę na śmieci

Kiedy dużo gotujesz w kuchni, prawdopodobnie robisz wiele wycieczek do kosza, żeby wyrzucić śmieci. Zamiast tracić czas na chodzenie co kilka minut, wyznacz jedną miskę na wrzucanie śmieci. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie kilka spacerów do kosza.

Zrób swój własny sos winegret w butelce

Jeśli chcesz być pewna, że masz wystarczająco dużo sałatek w swojej diecie, gdyż są zdrowe, zawsze trzymaj w lodówce pewną ilość sosu winegret. Można po przyrządzeniu przechowywać go w butelce plastikowej, na której napiszemy, jaki to rodzaj sosu. Dzięki temu zawsze będziesz mieć dodatek do sałatek pod ręką.

Zaopatrz się w przezroczyste plastikowe pudełka z pokrywką

Jeśli masz problem z przechowywaniem żywności, zaopatrz się w plastikowe przezroczyste pudełka z pokrywkami. Nie są drogie, a okażą się dużą pomocą.

Zamrażaj mrożone smakołyki we właściwy sposób

Prawdopodobnie to znasz: mama kupiła mrożone smakołyki, odcięłaś nożyczkami górę, po czym nożyczki kleiły się od syropu. Można jednak tak zamrozić te produkty, aby nie brudzić nożyczek. Należy je wkładać do zamrażarki od razu po kupieniu i nie pozwolić, aby się rozmroziły.

Wieszaj gąbki za pomocą spinaczy

Wieszaj gąbki po użyciu na lince za pomocą spinaczy biurowych. Dzięki temu zapobiegniesz ich pleśnieniu i sprawisz, że szybciej wyschną.

Przepychaj rury w prosty sposób

Co jakiś czas wlewaj gotującą się wodę do odpływów, aby zapobiec ich zapchaniu. Przepychanie zapchanych resztkami rur z pewnością nie jest przyjemne i możesz sobie tego zaoszczędzić.

Zapobiegaj przesuwaniu się deski do krojenia

Przesuwanie się deski do krojenia po całym blacie, kiedy kroisz mięso lub warzywa, jest bardzo uciążliwe. Poza tym, możesz łatwo się skaleczyć i zrzucić jedzenie. Można temu zapobiec w łatwy sposób, podkładając wilgotny ręcznik papierowy lub wilgotną ścierkę. Dzięki takiej podkładce deska pozostanie na miejscu, a krojenie mięsa czy warzyw będzie znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Kubek podróżny domowej roboty

Dzieci podczas podróży zawsze powinny mieć ze sobą coś do picia. Można w łatwy sposób zrobić własny kubek podróżny za pomocą folii spożywczej. Wystarczy kawałek folii dokładnie zaciągnąć na górnej części kubka i wbić w nią słomkę do picia. W ten sposób otrzymujemy podróżny kubek do picia własnej roboty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama