Reklama

Jak zaoszczędzić czas w kuchni?

Nieważne, czy jesteś profesjonalistą w kuchni, czy żółtodziobem, zawsze znajdą się sposoby na to, by ułatwić sobie przygodę z gotowaniem. Dowiedz się, jak możesz spędzić mniej czasu w kuchni i cieszyć się swoimi dokonaniami.

Reklama

Najpierw czytaj przepisy Na pewno od razu chcesz zacząć gotować, szczególnie, jeśli się spieszysz, jednak to poważny błąd. Jeśli przed gotowaniem nie wiesz, co będzie trzeba zrobić, zmarnujesz sporo czasu. Nie chcesz po 10 raz sprawdzać ilości składników, a potem zorientować się, że pominąłeś jeden bardzo ważny krok? Kup dobry zestaw noży Noże są drogim wydatkiem, ale warto wydać na nie więcej pieniędzy. Nie tylko pomogą efektywniej kroić produkty, ale dzięki dobrym nożom zrobisz to szybciej. Pamiętaj, by dbać o nie należycie i ostrzyć regularnie, a także nie przechowywać ich luzem w szufladzie.

Przygotuj wszystko wcześniej

Spójrz na przepis i składniki. Jeśli jest tam coś, co musisz pokroić, obrać, zmiksować, zrób to wcześniej. Podczas gotowania zaoszczędzisz czas, a cały proces będzie mniej stresujący. Można również przygotować składniki dzień wcześniej.

Sprzątaj po sobie

Najgorszą częścią gotowania jest sprzątanie, dlatego staraj się od razu odkładać wszystkie rzeczy. W ten sposób zaoszczędzisz czas i nie będzie trzeba dłużej siedzieć w kuchni.

Dania jednogarnkowe

Kolejną metodą na oszczędzenie czasu jest przygotowanie dań jednogarnkowych –  jak zupy, chili czy gulasze. Ułatwią ci życie, bo składniki wystarczy wrzucić do jednego garnka i ugotować.

Zainwestuj w wolnowar

Jeśli chcesz ułatwić sobie życie, kup wolnowar. Nie ma nic lepszego niż przyjście do domu po całym dniu na gotową kolację. Poza tym dania gotowane w wolnowarze są delikatniejsze i mają więcej smaku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama