Reklama

Trzy ćwiczenia, które pomogą spalić więcej tłuszczu niż bieganie

Bieganie jest jedną z najbardziej ukochanych dyscyplin. Pomaga spalić kalorie, a dodatkowo pomaga walczyć ze stresem. Ponadto jogging nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, z wyjątkiem dobrych butów do biegania i kawałka wolnej przestrzeni. Niemniej jednak, nawet jeśli spala kalorie, to spala tylko 10 kalorii na minutę, podczas normalnego tempa. Dla ludzi, którzy chcą schudnąć szybciej lub po prostu chcą ćwiczyć coś bardzie wymagającego, bieganie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Osoby, którym zależy na efektach powinny spróbować alternatyw, które są bardziej skuteczne. 

Reklama

Trening z linami

Ćwiczenia z linami poprawią siłę Twoich mięśni, uchwyt oraz równowagę. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, że podczas wykonywanych ćwiczeń, nadal masz ochotę jeszcze bardziej i mocniej uderzać linami. Liny pomogą zbudować masę mięśniową oraz wzmocnić bicepsy, ramiona i nogi (w zależności od rodzaju ćwiczeń). Istnieje kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w trakcie treningu z linami, aby dodatkowo wzmocnić kolejne partie mięśni. W trakcie ćwiczeń możesz wykonywać przysiady, podskoki czy nawet ukłony. Najlepiej kiedy pójdziesz na kilka lekcji dla początkujących, aby dowiedzieć się jak prawidłowo ćwiczyć z linami.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest korzystna dla zdrowia z wielu powodów. Po pierwsze poprawia elastyczność i siłę mięśni. Co więcej pozwala pięknie wymodelować sylwetkę oraz wspomaga pracę serca. Jazda na rowerze jest świetną propozycją dla zapracowanych osób. Jadąc do pracy czy na uczelnie zawsze możesz wsiąść na rower i po prostu jechać! Nie dość, że spalisz trochę kalorii, to jeszcze zaoszczędzisz pieniądze. W przypadku kiedy zależy Ci na lepszym efekcie, warto zainwestować w specjalny rower, który ma grubsze opony. Taki rower nie tylko trudniej będzie prowadzić ale również będzie wymagał użycia dużej siły do pedałowania. Oczywiście dla osób, które wolą trenować wieczorem przed telewizorem również wymyślono miłą alternatywę, czyli trenażer, który można postawić w pokoju i zamontować do niego rower. Działa to na podobnej zasadzie jak rowerek stacjonarny, jednak trenażer dużo łatwiej przechowywać w domu.

Burpees

Burpees czy mówiąc prościej krokodylki lub ćwiczenia padnij-powstań, które są coraz bardziej popularne wśród osób będących w formie. Ćwiczenia te wymagają dużo siły i dobrej kondycji. Jest to kombinacja ćwiczeń wytrzymałościowych, a dokładniej pompek i wyskoków, które jak wiadomo są bardzo męczące. Ponadto wykonując te ćwiczenia pracuje całe ciało, a kucanie i robienie pompek wymaga również dobrej wytrzymałości fizycznej. Burpees nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, ani dużej ilości miejsca. Ćwiczyć możesz w pokoju, na balkonie, w ogrodzie – w zasadzie wszędzie, gdzie tylko chcesz. Ćwiczenia te są bardzo męczące, a rezultaty niesamowite.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama