Reklama

Jakie efekty osiągniemy po treningu cardio?

Trening cardio jest świetną alternatywą dla osób, które nie koniecznie lubią ćwiczyć na siłowni lub po prostu ze względów zdrowotnych nie mogą sobie pozwolić na trening siłowy. Cardio zostało stworzone z myślą o osobach, które w dość krótkim okresie czasu chcą spalić zbędną tkankę tłuszczową oraz zbudować masę mięśniową. Jednak, aby ćwiczenia cardio przyniosły efekty, trzeba dostosować czas trwania treningu, jego intensywność oraz częstotliwość. Dla początkującej osoby zaleca się trening co drugi dzień przez około 30 minut, aby organizm zdążył się przystosować do wysiłku. Dlaczego warto spróbować treningu cardio? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się co daje nam trening.

Trening cardio wspiera prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu

Według wielu przeprowadzonych badań trening cardio doskonale wspiera pracę naszego mózgu. Regularne ćwiczenia angażują część mózgu odpowiedzialną za pamięć, jak i również kondycję fizyczną. Wyniki badań jasno mówią, że nawet krótkotrwały trening może być korzystny dla mózgu.

Cardio poprawia pracę serca

Nasze serce to również mięsień nad którym trzeba pracować, aby działał prawidłowo. Ćwiczenia cardio są doskonałym sposobem, aby wzmocnić mięsień sercowy, ponieważ ćwiczenia przyczyniają się do lepszego przepływu krwi. Serce które lepiej pracuje pompuje krew w szybszym tempie, dzięki czemu obniża się ryzyko zachorowania na jakiekolwiek choroby układu krążenia. Ponadto ćwiczenia cardio obniżają poziom złego cholesterolu w organizmie.

Regularny trening wspomaga metabolizm

Wraz ze zwiększonym tętnem wzrasta również szybkość różnych procesów zachodzącym w naszym organizmie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, że regularny trening sprawia, że metabolizm przyspiesza, co powoduje szybszą przemianę materii.

Ćwiczenia łagodzą objawy depresji oraz zmęczenie

Wiele osób wykonuje intensywne ćwiczenia w momencie, kiedy nie radzi sobie z jakimś poważnym problemem. Intensywny trening cardio pozwala osobom z depresją wyładować swoje negatywne emocje oraz sprawia, że w naszym ciele uwalniane zostają hormony szczęścia, zwane endorfinami. Dodatkowo endorfiny pomagają łagodzić stres oraz jego objawy.

Cardio pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi

Poprzez wykonywanie ćwiczeń cardio regularnie, możemy zwiększyć szansę naszych mięśni na znacznie wyższe wykorzystanie glukozy. Regularne ćwiczenia pomagają także utrzymać prawidłowy poziom cukru w organizmie ludzkim, co oznacza, że poziom cukru nie będzie się niebezpiecznie wahał. Dlatego też, ćwiczenia cardio są szczególnie korzystne dla osób cierpiących na cukrzycę, które są wrażliwe na częste wahania cukru.

Trening cardio pozwala zrzucić zbędne kilogramy

Ćwiczenia cardio wykonywane regularnie i z odpowiednią dokładnością pozwalają zrzucić zbędne kilogramy w dość krótkim czasie. Cardio jest również idealne dla osób pragnących zbudować tkankę mięśniową oraz zwiększyć wytrzymałość organizmu. Nie bez powodu cardio jest bardzo popularną formą ćwiczeń wśród sportowców.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama