Reklama

Jak ukształtować pośladki?

Wiele osób nie jest do końca zadowolonych z wyglądu swoich pośladków. Niektórzy narzekają na ich rozmiar – zbyt mały lub zbyt duży, inni na kształt. Wydaje ci się, że masz pośladki jak galareta? Zamiast godzinami stać przed lustrem i zamartwiać się wyglądem oraz stanem swojej pupy, dużo lepiej jest zacząć działać. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia postanowienia noworocznego, czy zbliżającego się sezonu bikini. Ukształtować i ujędrnić pośladki można w domowym zaciszu, więc koniec z wymówkami.

Reklama

Ćwiczenia na pośladki dla początkujących

Nie musisz od razu biec na spotkanie z trenerem personalnym i kupować rocznego karnetu na siłownię. Oczywiście, konsultacja z profesjonalistą pomoże precyzyjnie wyznaczyć cele treningowe, ale wiele czynności, które doprowadzą do uniesienia pośladków, można zrobić we własnym zakresie.

Zacznij od prostych ćwiczeń na pośladki. Najbardziej oczywistym wyborem są przysiady, które pewnie wiele osób pamięta jeszcze z czasów szkoły i lekcji wychowania fizycznego. Wykonasz je bez dodatkowego sprzętu, lecz nie da się ukryć, że ćwiczenia z obciążeniem przynoszą lepsze efekty. Jeśli nie masz hantli, chwyć za butelki z wodą.

Prostym i skutecznym ćwiczeniem na pośladki do wykonania w domu są wypady w przód oraz w tył. Stań w rozkroku na szerokość bioder. Dopilnuj, by stopy były ustawione równolegle. Wykonaj duży krok w przód, powoli uginając kolana. Nie przechylaj się przesadnie do przodu! Udo i łydka powinny stworzyć kąt prosty, a kolano nie powinno wykraczać poza linię stóp. Na te same rzeczy zwracaj uwagę, wykonując wypad w tył. Zrób taką samą liczbę powtórzeń na obie nogi.

Jak zbudować pośladki w kuchni?

Każdy, kto stara się o zgrabny wygląd sylwetki, doskonale zdaje sobie sprawę z istotnej roli diety. Chodzi już nie tylko o skuteczne odchudzanie. Dla kształtowania mięśni pośladków zawartość talerza jest równie ważna. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą intensywne treningi sportowe.

W miarę możliwości wyeliminować trzeba wysoko przetworzoną żywność. W jadłospisie nie może brakować białka, będącego podstawowym budulcem mięśni. Należy dbać o to, by dieta była urozmaicona, więc pamiętaj, że białko znajduje się nie tylko w wołowinie, wieprzowinie czy drobiu. Jadaj ryby, owoce morza, jajka, produkty nabiałowe oraz rośliny strączkowe.

Nie zapominaj o kluczowej roli zdrowych tłuszczów, które pomagają kształtować sylwetkę, w tym pośladki. Uwzględniaj w swoim menu oliwę z oliwek, orzechy, nasiona i awokado.

Domowe zabiegi kosmetyczne dla jędrnych pośladków

Dbanie o pośladki w domu zaczyna się w łazience. Dwa razy w tygodniu wykonuj gruboziarnisty peeling. Pozbędziesz się martwego naskórka, poprawisz krążenie krwi oraz napięcie skóry. Możesz polegać na kosmetykach z drogerii lub zrobić peeling samodzielnie z brązowego cukru albo odsączonych fusów z kawy. Po każdym takim zabiegu peeling dokładnie spłucz wodą i wmasuj w ciało balsam nawilżający. Zajmij się swoimi pośladkami kompleksowo!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama