Reklama

Jak stać się bardziej fit w 6 tygodni?

W sieci aż roi się od rozmaitych poradników uczących jak zrzucić zbędne kilogramy czy jak zyskać wspaniałe mięśnie, ale często ciężko znaleźć idealny program, który łączy w sobie wszystko to, co niezbędne – od porad żywieniowych po mentalne przygotowanie na nadchodzące wyzwania. Nasz kompletny sześciotygodniowy plan pokaże ci jak zmienić swoje życie i osiągnąć pożądaną wagę oraz zdrowe ciało w tak krótkim czasie!

Reklama

Tydzień 1

W pierwszym tygodniu koncentrujesz się na odtruciu swojego organizmu. Musisz porzucić swoje stare nawyki i przyzwyczajenia, aby rozpocząć nowe, zdrowe życie. Tak naprawdę większość planów treningowych nie wypala, ponieważ rozpoczynamy je dnia pierwszego bez wcześniejszego przygotowania organizmu na zmiany, które mają nastąpić.

Zacznij od wyłączenia telewizora na czas realizacji tego programu! Ostatnią rzeczą, jakiej twój mózg potrzebuje to śmieciowe reklamy. Uporządkuj fragment pokoju lub ogarnij garaż, ponieważ kolejną rzeczą, której będziesz potrzebować to miejsce do ćwiczeń.

Następnie rozważ oczyszczanie organizmu przy pomocy soków. W sieci możesz znaleźć kilka programów tego typu, wśród których możesz wybrać taki, który oczyści twój organizm w 3 dni. Dzięki temu oczyścisz swój przewód pokarmowy, na czym zyska cały organizm, a także dostarczysz sobie minerałów na nadchodzące tygodnie.

Na koniec, pamiętaj, aby unikać negatywnie usposobionych ludzi nawet, jeśli wchodzą w skład twojej rodziny. Skup się na rzeczach pozytywnych, a po sześciu tygodniach zauważysz różnicę!

Tydzień 2

Drugi tydzień to zmiana swoich przyzwyczajeń żywieniowych. To świetna szansa, aby całkowicie zmienić swoje życie. Program oczyszczający twój organizm powinien skłonić cię do pozbycia się wszelkiego śmieciowego jedzenia z domu, możesz więc zająć się teraz uzupełnianiem swojej kuchni w zdrowe produkty. Istnieje wiele diet, które zawierają szczegółową informację na temat tego, co masz jeść, co znacznie ułatwia zakupy żywieniowe. Spróbuj zjeść owoc lub warzywo, których nigdy wcześniej nie próbowałeś. Jeśli nie wiesz jak przyrządzić dane warzywo, poszukaj inspiracji w Internecie.

Wyeliminuj wszelkie cukry i słodycze, a natychmiast zauważysz różnicę w kwestii swojego zdrowia. Zastąp je owocami, takimi jak na przykład jabłka lub innymi, słodszymi, jeśli potrzebujesz więcej słodyczy.

Usuń z diety również zboża, ponieważ wysoki poziom znajdujących się w nich węglowodanów prowadzi do przybierania na wadze. To samo tyczy się produktów nabiałowych, jak mleko czy ser. Mimo iż stanowią dobre źródło wapnia, to istnieje zdrowsza alternatywa w postaci warzyw (brokuły) oraz orzechów i nasion (migdały, orzechy włoskie, itp.)

Tydzień 3

Rozpocznij ćwiczenia. Po zrobieniu porządku w swoim organizmie oraz w kuchni, czas przywrócić ciało do stanu aktywności fizycznej. Ten tydzień powinien być łatwy, ponieważ pozbyłeś się już swoich wcześniejszych złych przyzwyczajeń. Powinieneś tryskać energią, ponieważ spożywasz zdrowe posiłki, warzywa i owoce.

Nie ważny jest typ wybranych ćwiczeń, ale fakt, że zaczynasz je wykonywać! Spróbuj chodzić (brisk walking a nawet power walking), uprawiać jogging lub biegać, pływać, albo nawet ćwiczyć jogę. Wszystko to świetne formy aktywności fizycznej. Rozciąganie zwiększa jednocześnie gibkość i sprawność ruchową. Jeśli nie pływasz zbyt dobrze lub nie umiesz jeździć na rowerze wykorzystaj to jako szansę, aby zapisać się na lekcje (wiek nie jest tu wymówką)!

Tydzień 4

W tygodniu 4. chodzi o utrwalenie dobrych przyzwyczajeń i napięcie grafiku. Jesteś już w drugiej połowie programu, więc czas lepiej wszystko zorganizować. Nie martw się jednak, ponieważ chcemy ci tylko przekazać kilka wskazówek, które poprowadzą cię bliżej w stronę długoterminowego sukcesu.

Kładź się spać wcześnie. Siedzenie do późna odbije się na tobie następnego dnia w postaci porannego niewyspania. Zjedz lekki ostatni posiłek dnia i nie jedz już niczego przed położeniem się do łóżka. Wykształcenie tego nawyku zwykle nie zajmuje zbyt długo, jeśli kładziemy się spać wystarczająco wcześnie. Nie zapomnij się zrelaksować po wspomnianym ostatnim posiłku. Powoli uspokój umysł oraz ciało po długim i aktywnym dniu.

Tydzień 5

W 5. tygodniu skupiamy się na twoim dobrym samopoczuciu psychicznym. Więź pomiędzy umysłem a ciałem jest najsilniejsza, dlatego zadbaj o nią. Zacznij od wyeliminowania stresu i zamętu ze swojego życia. To proste jak posprzątanie swojego domu, stanowiska pracy, a nawet pulpitu komputera!

Kiedy uwolnisz swój umysł od bałaganu, przeznacz trochę czasu na medytację, aby pozbyć się stresu. Zastanów się nad powodem, dla którego robisz to wszystko i jak daleka droga już za tobą. Osoby z twojego otoczenia powinny już zauważyć pozytywne zmiany, jakie się w tobie dokonały!

Tydzień 6

Biegnij w kierunku celu! Za tobą długie i prawdopodobnie ciężkie sześć tygodni, ale jeśli ściśle stosowałeś się do naszych wskazówek, powinieneś zauważyć w sobie ogromne zmiany, zarówno fizyczne, mentalne i emocjonalne.

Możesz z niecierpliwością oczekiwać a to, co niesie dla ciebie przyszłość, ponieważ to dopiero początek zdrowszego i sprawniejszego ciebie! Dojście tak daleko wymagało od ciebie dużo samozaparcia i ciężkiej pracy, nie patrz więc wstecz na życie jakie prowadziłeś w przeszłości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama