Reklama

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha jest jednym z najtrudniejszych zadań w trakcie odchudzania się. Niestety nie ma jednego sprawdzonego sposobu na szczupły brzuch. Konieczne jest zdrowe i zbilansowane odżywianie się, a także regularna aktywność fizyczna. Sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm, szybciej spalić tłuszcz z brzucha i cieszyć się szczupłą talią.

Jak spalić tłuszcz z brzucha – dieta

Żeby spalić tłuszcz z brzucha, należy stosować odpowiednią dietę. Ograniczyć powinno się węglowodany (zwłaszcza cukry proste), a zwiększyć nieco ilość białka. To najlepszy sposób, by przyspieszyć metabolizm, a jednocześnie wzmocnić mięśnie. Podstawą diety powinny być więc produkty pełnoziarniste, chude mięso (kurczak, indyk) i nabiał (jogurty naturalne, kefir, chudy twaróg), a także surowe i gotowane warzywa. Jeśli zmagamy się z otyłością lub nadwagą, konieczna jest dieta, która zapewni ujemny bilans energetyczny.

Jak spalić tłuszcz z brzucha – ćwiczenia

Aktywność fizyczna poprawia kondycję całego ciała i pozwala na szybsze pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha. Według badań naukowców najlepsze efekty przynosi trening interwałowy stosowany na zmianę z siłowym. Serię przysiadów z podskokiem, pompek, pajacyków czy szybkiego biegu w miejscu warto więc przeplatać z brzuszkami oraz skrętami tułowia z nogami w górze. Kluczowe jest wykonywanie ćwiczeń każdego dnia przez co najmniej 15 minut.

Unikać powinno się także siedzącego trybu życia – poza treningami należy się jak najwięcej ruszać. Wskazane są spacery, jazda na rowerze, taniec lub pływanie. Ważne, żeby sprawiało to nam przyjemność.

Jak ujędrnić skórę brzucha?

Szybkie odchudzanie się i spalanie tłuszczu z brzucha może niestety niemile nas zaskoczyć. Jeśli zmagaliśmy się z dużą nadwagą, na skórze mogą pojawić się rozstępy. Dlatego podczas całego procesu utraty masy ciała warto skupić się też na ujędrnianiu skóry na brzuchu. Pamiętać trzeba o regularnym peelingu i złuszczaniu naskórka za pomocą kosmetyków (krem peelingujący można zrobić samodzielnie za pomocą gruboziarnistej soli zmieszanej z oliwą z oliwek) lub specjalnej gąbki do kąpieli. Ważne jest też nawilżanie skóry połączone z masażem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama