Reklama

Jak poprawić postawę ciała?

Prawidłowa postawa ciała jest równie ważna jak zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu, czy regularne ćwiczenia. Dzięki niej możesz cieszyć się dobrą kondycją psychofizyczną i kształtować optymalny styl życia. Podpowiemy ci, jak dzięki prostym sposobom wrócić do formy i uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem. Rozprostuj nogi Jeśli masz ten nawyk, powinieneś jak najszybciej go wyeliminować. Krzyżowanie nóg może prowadzić do powstawania pajączków. Ma też związek z uporczywym bólem pleców i szyi.

Ćwiczenia ramion i klatki piersiowej

Zbyt długie siedzenie w jednej pozycji może powodować napięcie klatki piersiowej. Wykonując odpowiednie ćwiczenia na ramiona i klatkę, możesz rozluźnić ich mięśnie. Trzymaj ramiona w pozycji poziomej, jednocześnie kreśląc nimi dziesięć razy kółka. Następnie powtórz serię. Od razu poczujesz się lepiej.

Trenuj jogę i pilates

Zła postawa może prowadzić do komplikacji z kręgosłupem, takich jak trwały garb czy utrata siły mięśni. W powrocie do formy i utrzymaniu kondycji pomogą ci joga i pilates. Wypróbuj pozycję drzewa, psa z głową w dół, czy deski. Na pewno się nie zawiedziesz.

Ściągnij łopatki

Ramiona są budulcem twojej postawy. Ściągając je do tyłu, sprawiasz, że mają one nieograniczoną ruchomość, co pomaga zachować wyprostowaną postawę.

Od czas do czasu wstań i poruszaj się

Jedną z metod na poprawę postawy jest aktywność, a także unikanie schylania się i dźwigania ciężkich przedmiotów. Dzięki tym prostym sposobom unikniesz zmęczenia i uporczywego bólu pleców.

Zwracaj uwagę na swoją postawę

Musisz być świadoma tego, jak stoisz lub jak długo siedzisz. Jeśli czujesz, że się garbisz, działaj i natychmiast się wyprostuj.

Nie pochylaj się, kiedy siedzisz lub stoisz

Podczas rozmowy z kimś staraj się nie pochylać. Nie tylko dlatego, że taka postawa sprawia, że wyglądasz mniej profesjonalnie. Przede wszystkim może prowadzić ona do bólu głowy, ramion, żuchwy oraz pleców oraz powodować problemy pokarmowe i sercowe.

Podczas dzwonienia do kogoś trzymaj telefon w ręce

Rozmawiając z kimś przez telefon, nie przechylaj głowy i nie używaj ramion do podtrzymania urządzenia. Może to zaszkodzić łopatkom i postawie.

Postaraj się nie być zanadto zestresowana

Kortyzol osłabia kości i przepracowane tkanki mięśni, co może utrudniać utrzymanie prawidłowej postawy. Postaraj się zminimalizować stres w codziennym życiu, a twoje ciało ci podziękuje.

Pływaj

Staraj się jak najczęściej odwiedzać basen. Pływanie jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni, poprawę postawy i utrzymanie w dobrej formie całego ciała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama