Reklama

6 prostych sposobów na ból szyi i sztywność ramion

Czy zdarzyło Ci się godzinami wpatrywać w ekran komputera lub też spać w bardzo niewygodnej pozycji? Prawdopodobnie tak, ponieważ wielu z nas pracuje na co dzień przy komputerze lub też dużo podróżuje samochodem. Bardzo często w długotrwałym siedzeniu w jednej pozycji towarzyszą nam bóle pleców oraz sztywnienie ramion i karku. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i niewygodne, a dodatkowo może wywołać bóle głowy i spowodować poważne problemy z górną częścią pleców. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie 30 minutową przerwę od pracy i skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych jakie poniżej Ci przedstawię.

Uwolnij szyje

Jak rozluźnić szyję? Można to zrobić zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej- ze skrzyżowanymi nogami na podłodze lub na krześle ze stopami płasko na ziemi. Umieść lewą rękę na czubku głowy i powoli przechylaj ją w lewo. Wykonaj delikatny ucisk dłonią, aby zwiększyć efektywność rozciągania. Aby poczuć głębsze uczucie rozciągania, drugą ręką trzymaj się za przeciwległe kolano lub krzesło. Utrzymaj taką pozycję przez około 30 sekund, a następnie delikatnie podnieś głowę i powtórz ćwiczenie w sposób analogiczny na drugą stronę.

Ściskanie szyi siedzące

Usiądź wygodnie w fotelu lub na podłodze i wyprostuj plecy. Załóż sobie obie dłonie na tyle głowy i staraj się osiągnąć neutralny balans bioder. Delikatnie dociśnij swoje dłonie w dół- w kierunku ud, jednocześnie ściągaj podbródek do klatki piersiowe. Utrzymaj taką pozycję przez co najmniej 30 sekund, a następnie powoli podnieś głowę i zwolnij ręce.

Pochylenia

Pozycja jaką powinieneś przyjąć podobna jest do ułożenia małego dziecka- klęknij na kolanach, połóż czoło na podłodze. Zrób kilka głębokich oddechów w takiej pozycji, po czym próbuj wypchnąć kręgosłup jak kotek. Wróć do wstępnej pozycji i spróbuj wyciągnąć ramiona za siebie tak wysoko jak to możliwe. Następnie weź wdech i unieś swoje biodra. Pozostań tak przez około 10 sekund, po czym opuść biodra. Wykonaj takie ćwiczenie pięć razy, po czym wróć do początkowej pozycji, wykonaj kilka oddechów i już.

Ramiona za plecami – rozciąganie szyi

Stań w lekkim rozkroku ze stopami ułożonymi równolegle do siebie. Umieść obie ręce w okolicy tyłka, przytrzymując lewą ręką prawy nadgarstek. Lewą ręką wykonaj delikatnie ruch w dół aby czuć uczucie napięcia po czym wykonaj powoli manewr ruchu głową w stronę lewego barku- utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund, po czym zmień nadgarstki i wykonaj analogiczny ruch głową na prawy bark. Po wykonaniu ćwiczenia rozluźnij się.

Mostek

Ćwiczenie polega na położeniu się na płaskim podłożu, ułożeniu dłoni wzdłuż ciała, stopy płasko na podłożu, kolana ugięte. Z takiej pozycji wypychamy biodra tak wysoko jak to możliwe. Utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund. Powtórz czynność kilka razy po czym rozluźnij się.

Wyciąganie

Uklęknij na kolana, a następnie usiądź na swoje stopy. Dłonie zlokalizuj za sobą i wyciągaj kark jak tylko możesz do tyłu. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 30 sekund po czym wróć do pozycji siedzącej na stopach. Wykonaj kilka powtórzeń tego ćwiczenia i poczuj jak dyskomfort uchodzi z Twojej szyi, klatki piersiowej oraz ramion.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama