Reklama

Jak być produktywnym na co dzień?

Każdy ma takie dni, kiedy nie może znaleźć w sobie siły na wykonanie swoich obowiązków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Może być to spowodowane stresem, wypaleniem zawodowym czy stylem życia. Kiedy równowaga w twoim życiu zostaje zaburzona, to właśnie produktywność jest pierwszą rzeczą, która na tym ucierpi. Na szczęście jest wiele sposobów na zaradzenie temu problemowi. Dzięki nim po przebudzeniu będziesz gotowy do działania. Będziesz mógł wykonać więcej rzeczy i co najważniejsze uporać się z nimi szybciej niż zazwyczaj.

Zacznij od wykonania najtrudniejszej czynności/projektu

Nie ważne czy jest to coś, co musisz zrobić do pracy, czy też posprzątanie domu, zacznij od wykonania najbardziej pochłaniającej energię czynności. Dzięki temu będziesz miał więcej sił na jej wykonanie oraz z łatwością prześlizgniesz się przez następne, łatwiejsze do wykonania zadania.

Naucz się mówić nie

Starając się dogodzić wszystkim naokoło, oddalasz się od wykonania ważnych dla ciebie spraw. Upewnij się, że zanim komuś pomożesz, uporałeś się ze swoimi zadaniami.

Spraw, aby spotkania na które idziesz, były dla ciebie ważne

Jeśli idziesz na spotkanie, to upewnij się, że idziesz tam w konkretnym celu, ponieważ dużo osób traci zbyt wiele czasu na spotkania, które nic nie wnoszą.

Kładź się wcześniej, aby wstać wcześniej

Osoby, które wcześnie się kładą i wcześnie wstają, mają więcej czasu na wykonanie wszystkich zadań. Nie znaczy to jednak, że nie możesz pozwolić sobie od czasu do czasu na dłuższy sen, jednak w dni, kiedy masz dużo pracy, staraj się tego nie robić.

Ćwicz

Aktywność fizyczna doda ci energii, poprawi nastrój, sprawi, że będzie ci się lepiej spało oraz poprawi twoją koncentrację. Wszystkie te cechy są ważne u osób produktywnych, tak więc stwórz swój plan ćwiczeń i trzymaj się go. Bycie zdrowym jest ważne nie tylko dla twojego dobrego samopoczucia fizycznego, lecz także psychicznego.

Rób sobie przerwy

Przepracowywanie się i wykonywanie wszystkiego na najwyższych obrotach powoduje stres. Kiedy jesteś przytłoczony, to tłumi kreatywność oraz produktywność, dlatego przerwy są bardzo ważne. Po skończeniu dużego zadania, pójdź na spacer lub przeglądnij swój ulubiony portal w internecie, nawet jeśli miałoby to być tylko 10 lub 15 minut. W ten sposób zrelaksujesz się i naładujesz baterie.

Stwórz plan dnia i trzymaj się go

Bycie produktywnym oznacza także, że musisz stworzyć swój plan dnia. Rozrysowanie sobie grafiku, pozwoli ci na lepsze dysponowanie czasem, w który wliczone są również przerwy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama